Meclis'te Utandıran Sözler!

Meclis'te Utandıran Sözler!
CHP'li Genç Adnan Menderes'in özel hayatıyla ilgili konuşunca AK Parti, CHP ve MHP'nin tepkisiyle karşılaştı. Genç özür dilemek zorunda kaldı...

 TBMM Genel Kurulu'nda HSYK tasarısı görüşülürken birkaç kez oturuma ara veren Başkanvekili Meral Akşener, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in merhum Başbakan Adnan Menderes'e ilişkin sözleri nedeniyle mikrofonu kapattı. CHP ve diğer parti yöneticilerinin müdahelesi üzerine Genç Menderes Ailesi'nden özür diledi.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin sorulara cevap verirken CHP'lilerin sataşması üzere AK Partililer ile CHP'liler arasında tartışma yaşandı. Akşener oturuma iki kez ara vermek zorunda kaldı. Bunun üzerine Kamer Genç, Akşener'in oturuma iki kez ara verdiğini, içtüzük gereği birleşimi kapatması gerektiğini iddia etti. Bunun üzerine usul tartışması açıldı. Söz alan Genç, Başbakan Erdoğan'ın merhum Başbakan Adnan Menderes'i örnek aldığını belirterek, “Menderes kim? İstanbul Emniyet Müdürünü Bitlis'e tayin ederek, karısıyla ilişkiye giren kişidir” dedi. Akşener, bu sözler üzerine mikrofonu kapattı. Bu sırada da kürsüdeki Genç ile AK Partiler arasında tartışmalar yaşandı.

SÖZLERİNİ GERİ ALSIN

Genç'in konuşmasından sonra MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural Genç'in sözlerini geri almasını istedi. CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi de seçimle gelen ilk başbakan Menderes'in darbe sonucu hayatını kaybetmesinin Türkiye demokrasisi için bir kara leke olduğunu söyledi. Hamzaçebi, MEnderes'in özel yaşamına ilişkin iddiaların dile getirilmesini şık bulmadığını kaydetti. Genç'in kişisel düşüncesini dile getirdiğini belirten Hamzaçebi, “Bu tür olayların doğruluğu ya da yanlışlığının tartışılacağı yer burası değildir” dedi. AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, kürsüden söylenenlerden dolayı son derece utandığını, mahcup olduğunu kaydetti. Bozdağ, “Rahmetli Menderes'in ruhu önünde saygıyla eğilirken ailesi ve yakınlarından özür diliyorum” diye konuştu.  MHP'li Vural, Genç'ten sözlerini düzeltmesini istedi .  Adalet Bakanı Ergin de  büyük üzüntü duyduğunu belirterek, “Yapılan bu saygısızlık hepimizi yaralamıştır” dedi.  Kamer Genç daha sonra özür diledi.

Genç Özür diledi 

Meclis Başkanvekili Akşener grup başkanvekilleriyle odasında görüşmesinin ardından  söz alan CHP'li Kamer Genç, önceki oturumda merhum Başbakan Menderes hakkında yaptığı konuşmadan dolayı özür diledi. Kamer Genç, “Yaptığım konuşma, maksadını aşan bir konuşma oldu. Menderes ailesinden özür diliyorum. Sözlerimi geri alıyorum. Rahmetli Menderes'e de Allah'tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

Başbakan Asma Bayramı!

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı İdris Güllüce, Başbakan Menderes'in idam edildiği 27 Mayıs 1960 darbesinin tarihin “Hürriyet ve Anayasa Bayramı” adıyla kutlatıldığını hatırlatarak “1960-1980 arası başbakanı asma bayramı vardı” dedi. Güllüce Denizli'de demokrasi diyerek hocalar ve AK Partilileri üniversiteye sokmamak için mücadele edilmesinin komedi olduğunu söyledi. Güllüce, “Gelişmemiş ülkelerin devrimcileri de gelişmemiş olur” dedi. Güllüce, şunları söyledi: “1960'ta Adnan Menderes'i astıran, göbeğinde sigara söndüren bu kafa, başbakan asma bayramını bize 20 sene kutlattı. Hatırlayın, 1960 ile 1980 arası, 'başbakanı asma bayramı' vardı. Adı neydi? Hürriyet ve Anayasa Bayramı. Hem başbakan asacaksın hem de adına Hürriyet Bayramı diyeceksin. Başbakan'ı asmasalardı, Yassıada'da anasına avradına sövmeselerdi, asıldığı ipin parasını istemeselerdi, bu milletin bütün değerleriyle uğraşmamış olsalardı, darbeler olmasaydı Türkiye bugün Kore'den ileride olurdu

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com