Meclis'te 'Yasaklı' Bölge

Meclis'te 'Yasaklı' Bölge
Meclis'te yeni güvenlik önlemleri devreye girdi. Polis sayısı arttı, ziyaretçi ve liderlerin kullandığı kapılar ile koridorlar ayrıldı. Artık muhalefetin kulandığı kulislerdeki koltuklara da güvenlik nedeniyle ters çevrildiği için kimse oturamayacak.

ÖZEL | SANSURSUZHABER.COM

Meclis'te yeni güvenlik önlemleri devreye girdi. Polis sayısı arttı, ziyaretçi ve liderlerin kullandığı kapılar ile koridorlar ayrıldı. Artık muhalefetin kulandığı kulislerdeki koltuklara da güvenlik nedeniyle ters çevrildiği için kimse oturamayacak.

MECLİS'TE YENİ ÖNLEMLER DEVREDE

Kılıçdaroğlu'na yönelik yumruklu saldırının ardından Meclis'te yeni önlemler paketi bugün uygulamaya konuldu. Liderlere Meclis kulisinde herhangi bir  saldırı yapılamasın diye,  özel alanlar oluşturuldu. Buna göre artık siyasi partilerin grup toplantılarının yapıldığı salı günleri, ziyaretçiler ve liderler ayrı kapılar ve koridorlardan giriş yapacak.

KULİSLERE KIRMIZI ŞERİT

Kulislerdeki  özel alanlar kırmızı şeritle belirlendi.  Böylece, ziyaretçilerin kendileri için ayrılan alanlardan ve kapılardan başka yerlere geçişi  engellendi. Bu yöntem daha önce sadece Başbakan Erdoğan için uygulanıyordu.

SALDIRIYA KARŞI "KOLTUK" ÖNLEMİ

Meclis'te MHP ve BDP aynı grup toplantı salonunu kullanıyor ve bu salon CHP grup salonunun hemen yanında yeralıyor. Kılıçdaroğlu'na yumruklu saldırının yapıldığı koridor da bu nedenle liderler, vekiller ve ziyaretçiler tarafından ortak kullanılıyordu. Bu koridoru da artık sadece gazeteciler, liderler ve milletvekilleri kullanacak.  Koridorlarlardaki koltuklar da kullanılmaması ve oturan ziyaretçilerin, gazetecilerin arasına karışamaması  için ters çevrildi. O koridorda artık kimse oturamayacak. Böylece CHP Lideri ile  aynı koridoru kullanan MHP ve BDP'nin genel başkanları ve milletvekilleri de herhangi bir saldırıdan korunmuş olacak.

koltuk-meclis.jpg

ADIM BAŞI POLİS

Kulislerin dışında, Meclis kampüsünde de polislerin sayısının artırılmış olması dikkat çekti.  Çankaya ve Dikmen kapılarından araçla giriş yapan personel daha sıkı arandı. Meclis'e ziyaretçi girişinin yapıldığı Dikmen nizamiyesinde de yoğun önlem alındı. Saat 10:00'dan önce ziyaretçi girişine izin verilmedi. İktidar ve muhalefetin kullandığı kulis bahçelerine giriş için de, tıpkı grup salonlarında olduğu gibi polisler görevlendirildi. Polisler, ellerindeki listelerdeki isimleri kontrol ederek, ziyaretçi girişine izin verdi.

GRUP TOPLANTILARINDA ÇIKIŞLAR ARTIK ARKA KAPIDAN

Yeni güvenlik önlemleri kapsamında, grup salonlarında çıkışlar artık arka kapıdan yapılıyor.

RANDEVUSU OLMADAN GİRENLER ATILDI!

Bu arada ziyaretçiler, güvenlik önlemlerinden bunaldı. Randevulu sisteme geçilmiş olmasına karşın, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile görüşmek isteyen bir vatandaş, polis tarafından ana binadan çıkarıldı. 

Burcu Oral Evren | SANSURSUZHABER.COM

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com