Meclis'teki bürokratların cinliği

Meclis'teki bürokratların cinliği
Meclis bürokratları, TBMM İdari Teşkilat Yasası hazırlanırken, taslağa kendilerine ömür boyu sağlık garantisi sağlayacak iki kelime ekledi.

Meclis bürokratları, TBMM İdari Teşkilat Yasası hazırlanırken, taslağa kendilerine ömür boyu sağlık garantisi sağlayacak iki kelime ekledi. AKP'li Canikli, önerge vererek ayrıcalığın önüne geçti.
 
Bedelli Askerlik Yasası için salı gecesi 05.30'a kadar çalışan milletvekilleri dün de Meclis'e personel alımının sınavla yapılması, askeri taburun kaldırılarak güvenliğin tümüyle polise bırakılması gibi hükümler içeren "TBMMİdari Teşkilat Kanunu" için sabah 02.30'a kadarmesai yaptılar.
 
ÖMÜR BOYU TEDAVİ BÜTÇEDEN
 
Gazete Habertürk'ten Ahmet Kıvanç'ın haberine göre; Teklif, Meclis'te görüşülürken "Sağlık Hizmetleri" başlıklı 39. maddesinde, TBMM'de halen çalışmakta olan personel ile emeklilerinin ölünceye kadar tüm tedavi giderlerinin TBMM bütçesinden karşılanması yönünde düzenleme yapıldığı fark edildi.
 
Meclis'in yasamadan sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı'nın koordinatörlüğünde bürokratlar tarafından hazırlanan teklifte metne, "sağlık hizmetleri ile TBMM yerleşkesi içindeki tüm acil sağlık hizmetleri" ifadesi konuldu. Böylece Meclis'te çalışan tüm personel ve emeklileri ile yakınlarının yurtiçi ve dışındaki hastanelerde yapılacak tedavi giderlerinin TBMM'nin karşılayacağı sonucuna ulaşıldı.
 
YENİ ÖNERGE VERİLDİ
 
Teklifin Genel Kurul'da görüşülmesi sırasındaMeclis bürokratlarının yaptığı bu ayrıcalığıMaliye ve SGK bürokratları fark etti. Yasa metnindeki ayrıcalık tanıyan "sağlık hizmetleri" ifadesi, "TBMMyerleşkesi" ifadesinin arkasına yerleştirilerek AK Parti Grup Başkanvekilleri Nurettin Canikli, Ahmet Aydın veMahir Ünal tarafından önerge verildi. Kabul edilen önergeyle Meclis personeline ayrıcalık sağlayan düzenleme son anda önlenmiş oldu.
 
MUAF OLACAKLARDI
 
Düzeltme yapılmamış olsaydı Meclis personeli, ömür boyu yurtiçi ve yurtdışında her türlü tedavisini TBMM bütçesinden gerçekleştirecek ve GSS'ye tabi olanların ilaç alırken, ayakta veya yatakta tedavi görürken, ortez-protez gibi tıbbi araç ve malzeme alımı sırasında ödedikleri tüm katkı paylarından muaf olacaklardı(SYK)
 

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com