Meclis'teki Güvenlik Zirvesi'nde Ne Konuşuldu?

Meclis'teki Güvenlik Zirvesi'nde Ne Konuşuldu?
Meclis'teki güvenlik zirvesinde, nihai karar Pazartesi'ye kaldı. Önerilerin dile getirildiği toplantıda, Grup toplantılarına gelen ziyaretçi sayısının sınırlanması ve toplantıların gün ya da saatlerinin değiştirilmesi önerileri üzerinde uzlaşı sağlandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik yumruklu saldırı nedeniyle Meclis'teki güvenlik zaafiyeti tartışılmaya başlanmıştı. Meclis Başkanı Cemil Çiçek başkanlığında, Grup Başkanvekilleri ve Meclis İdare Amirleri biraraya gelerek önlemleri konuştu. 

KESİN KARAR PAZARTESİ

Kesin bir karar alınmayan toplantı, Pazartesi tekrarlanacak. İlk toplantıda getirilen önerileri değerlendirecek olan partiler, Pazartesi günü parti görüşlerini sunacak. Yeni güvenlik önlemlerinin de bu toplantı sonrası kesinleşmesi ve hemen uygulamaya geçilmesi bekleniyor. 

RANDEVULU SİSTEM KABUL GÖRDÜ

Üzerinde uzlaşı olan önerilerden biri, ziyaretçilerin Meclis'e randevu ile girmesi. Böylece kimin girip çıktığı denetlenmiş olacak, yığılma yaşanmayacak.

GRUP TOPLANTILARINA SINIRLI GİRİŞ

Bir başka öneri de grup toplantılarına girenlerin sayısının sınırlanması oldu. Bu öneri kabul edilirse, salonların kapasitesi kadar ziyaretçinin, randevu sistemiyle grup toplantılarına katılması sağlanacak. 

MUHALEFETE, "BASIN TOPLANTILARINA VATANDAŞLA GELMEYİN" UYARISI

Toplantıda, Meclis'teki basın toplantıları da gündeme geldi. CHP, MHP ve BDP'li milletvekillerinin yanlarına mağdur vatandaşları alarak, kamera karşısına çıkmasının engellenmesi istendi. Ancak bu önerinin, güvenlikle bağlantısı olmadığını söyleyen muhalefet temsilcileri, talebe sıcak bakmıyor.  (BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com