"Meclisteki küfürleri otogarda duymadım"

"Meclisteki küfürleri otogarda duymadım"
CHP'li Bursa Milletvekili Sena Kaleli isyan etti

Meclis'teki kavgalar ve AKP'li vekil Zeyid Aslan'ın küfürlü sözleri sonrası CHP'li kadın vekil Sena Kalelei isyan etti. CHP Bursa Milletvekili olan Kaleli iş hayatında 33 yıl otogarda çalıştığını ancak meclisteki kadar küfür ve şiddet olayına şahit olmadığını ifade etti.

Vekillikten önce Kamil Koç A.Ş.'nin birçok kademesinde görev yapan Kaleli partisi adına söz aldığı sırada yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Konumuz çevre olunca, önce Meclis Genel Kurulu’ndaki yarattığımız çevre kirliliğinden başlayalım. Otogarda 33 yıl çalıştım. Kadın olarak otogarda çalıştığım sürede böyle küfür ve şiddete tanık olmadım. Tehdit edildim, densiz bir rakibim tarafından otobüslerimiz otogara sokulmadı, yazıhanemiz yıkıldı. Terbiyemizi bozmadan, hukuk ve uzlaşı yoluyla hakkımızı aldık. Hoş, o gün adalete güvenimiz vardı. Otogarda adalet, nesnel tutum sağladığımız için kimse küfre gerek de görmedi. Saygın ortamda çalışmanın huzurunu ve bereketini yaşadık."

"MECLİSE SAYGINLIK KAZANDIRMAK ZORUNDAYIZ"

Mecliste küfür ve benzeri olayların yaşanmasından duyduğu rahatsızlığı dile getiren Kaleli; "Ayıplamak, yargılamak, kınamak istemiyorum ama onaylamadığımı, rahatsızlığımı, yakıştırmadığımı ifade ediyorum. Namusta ve küfürde erkeklerin mülkiyetini kabul etmediğimi beyan ediyorum. Bu kutsal çatıya, giydiklerimiz, oyumuz, boyumuz, soyumuzla değil, sözlerimiz, davranışlarımızla ve adaletimizle saygınlık kazandırmak zorundayız. Denetimsiz iktidar, denetimsiz Meclis olamaz.” dedi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com