Meclis'teki Yeni Güvenlik Önlemlerinin Faturası Kime Çıktı?

Meclis'teki Yeni Güvenlik Önlemlerinin Faturası Kime Çıktı?
Kılıçdaroğlu'na saldırı sonrası artırılan güvenlik önlemleri, ilk olarak HDP'yi etkiledi.

HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü, Bolu İzzet Baysal Üniversitesi'nde eğitim gören bir grup öğrenci ile birlikte basın toplantısı düzenlemek istedi. Fakat, Meclis'teki basın toplantısı salonuna girişte, polislerin engeli ile karşılaştı. 

ESKİ YASAK DEVREYE GİRDİ!

Meclis İçtüzüğüne göre, basın toplantısı salonlarında, milletvekillerinden başka hiçkimse demeç veremiyor. Fakat bu yasak, muhalefet tarafından eleştiriliyor ve güvenlikle ilgili görülmediği için uygulanmıyordu. O nedenle özellikle mağdur vatandaşlar Meclis'e geliyor ve vekillerle birlikte  kameralar karşısında konuşturuluyordu.

FATURA, KÜRKÇÜ'YE KESİLDİ!

Eskiden beri varolan ama uygulanmayan bu yasak, Kılıçdaroğlu saldırısı nedeniyle yeniden devreye girdiği için Kürkçü'ye  konuklarının konuşamayacağı uyarısı yapıldı. O da öğrencileri, salona izleyici olarak sokmak ile  yetinmek durumunda kaldı. 

"MECLİS YASAĞI, TWITTER YASAĞINA BENZEDİ!"

Uygulamayı eleştiren Kürkçü, "Sayın Kılıçdaroğlu'na karşı girişilmiş olan saldırı gerekçesiyle bu kararın alınması da tıpkı Başbakan'ın istemediği kimi Tweet'lerin atılması yüzünden Twitter'ın yasaklanması gibi. Giriş çıkışları kaynağında doğru dürüst denetleyerek, milletin Meclis'ine girmesine engel olmamak gerekirdi. Bu vehimlerle Meclis yönetilemez" yorumu yaptı.    (BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com