MediaCat yandaşlara fena çaktı!

MediaCat yandaşlara fena çaktı!
Gezi eylemleri sırasında ve sonrasında gezi karşıtı medya tarafından çokça eleştirilen ve eylemlere destek veren MediaCat'ten flaş yazı...

Yeni Şafak, Takvim ve A haber utanç medyası oldular!

MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan, Gezi Parkı eylemleri sırasında, medyanın linç kampanyası yürüttüğünü söylüyor..

İŞTE PELİN ÖZKAN'IN YAZISININ BİR KISMI;

Farkında olmayan kaldı mı? Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en çalkantılı günlerini yaşıyor. Türkiye'nin 31 Mayıs itibariyle ortaya çıkan mevcut politik iklimi, sektörümüz de dahil olmak üzere hemen her alanda 'tolerans' ve 'profesyonellik' kelimelerini unutturdu. Ülkemizin gelecekle ilgili umutlarını dağıttı.

Gezi Parkı aktivistlerine karşı vicdani bir koruma refleksiyle ve kendiliğinden gelişen toplumsal olaylar dizisi, zamanında tedbir alınmadığı için yönetilmesi zor bir sürece dönüştü. Kriz gün geçtikçe büyüdü, ülke çapına yayıldı. Uluslararası medyanın ilgisini çekti. Hatta dünyanın diğer kentlerine yayıldı... Ve ülkeyi yöneten hemen her kademe yöneticide, vatandaşı dinleme, anlama, empati kurma ve çare üretme yerine, olayların altında bir çıban başı bulma, bir komplo arama psikolojisi geliştirdi.

Aynı durum medyanın bir kısmında da ortaya çıktı. Yeni Şafak, Takvim, A Haber ve Yeni Asır gibi yayın organları profesyonel yayıncılığı unuttular; birer propaganda merkezine dönüştüler. En temel insan hakları arayışı olan protestolara tarafsız kalmayı veya tolerans göstermeyi bırakın, birer siyasi linç makinasına dönüştüler.

Türkiye, medyanın aktif ve kirli rol oynadığı bu türden bir linç ve yağma girişimini en son 6-7 Eylül olaylarında yaşamıştı. Bugün hala 6-7 Eylül olayları ülkemiz tarihinin ve ülkemiz basın tarihinin en utanılacak zamanlarından biridir.

31 Mayıs sonrası yukarıda adı geçen yayın organlarının sergilediği tutum da, ülkemiz basını adına en az 6-7 Eylül dönemi yayıncılığı kadar kirli ve utanılacak bir tarihi dönem olacaktır.

Bu öyle bir linç girişimi ve öylesine gözü dönmüş, aklı başından gitmiş bir fanatizm ki... Markaları, reklamverenleri, reklam ajanslarını, dijital ajansları ve en saygın yaratıcıları ve dergimiz MediaCat'i hedef alabiliyor... Ekonomiyi işleten, ekonominin asıl can damarı olan tüm bu unsurları, uluslararası bir komplonun parçası gösterebilecek kadar vicdanını kaybedebiliyor...

MediaCat nedir?

Bu vesileyle MediaCat'in ne olup, ne olmadığını başta yukarıda adları geçen medya kuruluşlarına hatırlatmak istiyorum:

MediaCat, 20 yılı geride bırakan yayın hayatı boyunca reklamcılığın, yaratıcılığın, tasarımın, medya planlamanın, inovasyonun, girişimciliğin adresi oldu. Ama profesyonel yayıncılıkla sosyal olaylara duyarlılığı dengelemeyi en iyi beceren marka olduğu için sektörünün dışında da ilgi çekti, itibar gördü.

MediaCat her zaman tarafsızlığın ve objektif bakış açısının adresi olmayı başardığı için 20 yıl sonra bile sektörümüzün en çok satan, en çok takip edilen, en büyük ve en itibarlı yayın organı olabildi. Bugüne kadar, markalar, ajanslar, medya grupları, çıkar grupları arasında ayrım yapmayan ilkeleri sayesinde MediaCat denince akıllara hemen tarafsızlık ve iyi yayıncılık geliyor.

Ülkemizde örnekleri her yerde görülenin aksine, MediaCat markaları, medya şirketlerini, reklam ajanslarını tehdit etmez, onlar üzerinde şu yada bu yolla baskı kurmaz, şantaj yapmaz. Hak ettiği için, değer yaratma ve yarattığı değeri paydaşlarıyla paylaşabilme becerisine sahip olduğu için MediaCat kendi alanında çok güçlü bir markadır. (AAE)

Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com