Medvedev Putin'i Kovacak mı?

Medvedev Putin'i Kovacak mı?
Rusya'da Başbakan Vladimir Putin ve Devlet Başkanı Dimitri Medvedev arasında seçim çekişmesi..

Rusya'da Başbakan Vladimir Putin ve Devlet Başkanı Dimitri Medvedev arasında üç yıldan bu yana süre gelen güç paylaşımı 2012'de yapılacak başkanlık seçimleri öncesinde artan şekilde görünür bir çekişmeye dönüştü

Yasal olarak üst üste devlet başkanı olma ihtimali kalmayınca 2008'de seçimleri kazanarak başbakanlık görevine geçen Putin'in 2012'de aday olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

'PUTİN KOVULMALI!'
 

İktidar partisinden milletvekili Konstantin Zatulin de Medvedev'in seçimlere aday olmak istediğini ve yardımcılarının parlamentoda Putin'e olan desteği aşındırmaya çalıştıklarını söyledi. Zatulin, "Medvedev'in danışmanları başkanlık seçimlerini kazanmak için Putin'in kovulması gerektiğini mutlaka değerlendirmiştir" dedi. Zatulin, ikili arasındaki güvensizliğin çok yüksek olduğunu ve bunun seçimlerden sonra da devam etmesinin beklendiğini belirtti. "Medvedev arkasında ciddi bir desteğin olduğunu düşündüğü için kendine güveniyor" diyen Zatulin, Putin ile Medvedev'in seçimlerde başa baş gideceğini söyledi.

Şimdi kime bağlılık göstermeleri gerektiği konusunda emin olmayan Rus yetkililer, iş adamları ve politikacıların son bir ayı sinir bozukluğu içinde geçirdiği söyleniyor.

PUTİN 2012'DE KOLTUĞUNU DEVRETMEK İÇİN ANLAŞMIŞTI

Putin 2008 yılında üçüncü kez başkan olamayacağı için görevi en yakın kurmayı olan Medvedev'e bırakmıştı. İkili, Medvedev'in koltuğu 2012'de geri teslim etmesi için anlaşmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com