Medya Erbakan'a Niçin Karşıydı?

Medya Erbakan'a Niçin Karşıydı?
Yiğit Bulut ve Serdar Turgut bugün öyle bir programa imza attı ki. Bu programda konuşulanlar çok iyi okunmalı.

Yiğit Bulut ve Serdar Turgut bugün öyle bir programa imza attı ki...

Bu programda konuşulanlar çok iyi okunmalı...

Erbakan' ın medya eli ile yıkıldığına işaret eden Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut, 'Erbakan sistemin sevmediği bir adamdı' derken Erbakan'ın irticacı, şeriatçı gibi algılamalarının medya eli ile ona yapıştırıldığını söylerken nedenlerini de şu sözlerle sıraladı:

" Erbakan milli üretimden söz eden ilk insan. Yerli sanayiinden söz eden ilk insan. Almanya'daki leopar tanklarının yapımında mühendis olarak çalışmış bir insandır. Türkiye'de araba üretilebileceğini tank üretilebileceğini söyleyen ilk insandır. Buna karşılık Türkiye montaj sanayine teslim edilmiştir. Türk halkı bunları tüketti. Amerika Türkiye'deki enerjinin yüzde 85'ini bu şekilde emdi.

Dolayısı ile Erbakan yaftalanmalıydı. 1960 sonrası medya bu görevi çok güzel yerine getirdi.

28 Şubat sürecinden önce kamuda kurduğu havuz sistemi. Kamu kendi parasını özel bankalara x faizle yatırıyor. Aynı kamu akşamüstü kamu kuruluşlarındaki borç ihtiyacı ile birlikte gidiyor özel bankalardan 2x faizle kendi parasını geri alıyor. Erbakan bu düzene dur dedi. O yüzden medya Erbakan'a saldırdı.

Türk halkı bunu çok iyi bilmeli

1800'lerde Sadrazam Nedim Paşa. Borç ödemesinde default olduğu için, borcumu artık ödemeyeceğim, borcumu faizi ile birilikte ana parasını ödedim dediği için Harbiye öğrencilerini 'o dönemin İngiliz uzantılı medyası' ayaklandırıp Sadrazam Nedim Paşa'yı indirdiler.

Aynı şeyi 1960'ta gördük. Amerika'dan alamadığı yardımlara karşılık Rusya'ya yanaşan Menderes asıldı. 1978'te sanayi hamlesi yapacağım diyen Ecevit'e 1980 darbesi yapıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri şunu düşünmeli; Biz kime neye alet edilmek istendik? Bizi kim alet etti? Kimler kullandı.

Medya orduyu kışkırttı, yerine kirli ilişkilerin dünyası kuruldu."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com