Medya Mahallesi'nde 'Ergenekon' tartışması

Medya Mahallesi'nde 'Ergenekon' tartışması
Mustafa Karaalioğlu, Türkiye’deki darbeci zihniyeti eleştirdiği konuşmasında, “Bu ülkede ‘hükümet devrilsin diye’ kendi sınıfından bir insana suikast yapacak kadar gözünü karartmış insanlar var” dedi.

CNN Türk’te yayınlanan Medya Mahalle’sinde Balyoz ve Ergenekon davaları konuşuldu. Programın bugünkü bölümüne Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaalioğlu konuk oldu. Karaalioğlu ile Ayşenur Arslan'ın Türkiye’deki hukuk sistemini konuştuğu programda, tartışmanın dozu bazı anlarda bir hayli arttı.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN!

Türkiye’deki darbeci zihniyetle ilgili konuşmasında Danıştay cinayetini örnek gösteren Karaalioğlu, ‘Danıştay cinayeti bunun açıkça bir örneğidir, Türkiye buralardan geldi” dedi. Ayşenur Arslan’nın ‘Danıştay cinayeti Ergenekon torbasının içine atıldı’ demesi üzerine cevap veren Mustafa Karaalioğlu, “Bu bir kasıtla atılmış, ya da bir organizasyonla atılmış bir dava değil. Atılmaması mümkün değildi” ifadesini kullandı.

SİBER SUÇLAR TARTIŞMASI

Ayşenur Arslan’ın siber suçlar yasasıyla ilgili yaptığı yorum üzerine Mustafa Karaalioğlu Arslan’ın bu iddiasına tepki gösterdi.

Türkiye’nin 2 yıl önce imzaladığı siber suçlarla ilgili sözleşmenin konuşulduğu bölümde Ayşenur Arslan, “2 yıl önce Türkiye bu sözleşmeye imza attı fakat Meclis’ten onaylanıp çıkmadı. Çıksa pek çok kişi, tümüyle Oda TV davası, keza Ergenekon da yerle yeksan olacaktı” diye konuştu. Bunun üzerine cevap veren Mustafa Karaalioğlu, “Bütün yasaları Balyoz ve Ergenekon’u kurtarmak için bir umut ışığı olarak görmeniz nedir Allah aşkına” diye sitemde bulundu.

Karaalioğlu’nun eleştirisi sonrasında ‘Belki de Ergenekoncuyum, bilmiyorum!’ diyerek karşılık veren Ayşenur Arslan, programın daha ileriki bölümlerinde ‘Ergenekoncu olduğumu duymak isteyen varsa bilmiyorum ne söylemem lazım, ama değilim’ diye konuştu. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com