Medyada Ölüm Kalım Savaşları!

Medyada Ölüm Kalım Savaşları!
Seçim öncesi Doğan-AK Parti kapışması ne zaman başlıyor? İşte iki cephede durumlar...

Ciner ve Çalık grubu tenkisat adı altında basın emekçilerinin ekmeği ile oynaya dursun, Aydın Doğan grubunda bugünlerde ilginç bir hareketlilik yaşanıyor.
Doğan'ın kurmay kadrosu yoğun bir şekilde Haziran ayında yapılacak seçimlere yönelik strateji geliştiriyor.

Çünkü tarihin en önemli seçimi olacak.

Doğan Grubu ve temsil ettiği çevreler 2011 Haziran seçimlerini 'ölüm kalım savaşı' olarak görüyor.

Ve tek bir hedef var.
Ne yapıp yapıp AKP'yi düşürmek!

Doğan grubunun yönetim katında öyle planlar yapılıyor, öyle senaryolar tartışılıyor ki, bu planlar hayata geçirilebilse, değil AKP, ABD Başkanı Barak Obama bile iktidarını koruyamaz.

Anlayacağınız Doğan'ın şeytana pabucunu ters giydirecek kadar kurnaz olan kurmay kadrosu, gece gündüz çalışıp cepheye yığınak yapıyor.
Hatta Kanal D Haber Direktörü Süleyman Sarılar, yakın çevresine planın detaylarını şöyle anlatıyormuş: “Yönetim karar aldı. Son 2-3 aya kadar AKP'ye çakmak yok. Ama son 2 aya girildiğinde ağır bir taarruz başlayacak.”

İşte Doğan'ın 'AKP'yi Bitirme Planı'nın özeti bu.

Şu an AKP'yi huylandırmamak için habercilik adına tek kelime kalem oynatmayan Doğan Grubu, seçime 2 ay kala, bugüne kadar biriktirdiği yolsuzluk, rüşvet vs. belgelerini bir bir servise koymaya başlayacak.
Doğan grubunda tartışılan senaryoya göre, yolsuzluk belgelerinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açıklanması sağlanacak.
Bu sayede hem göreve geldiği günden yıprattığı 'parlak imajı' tazelenmiş olacak, hem de 'Kılıçdaroğlu açıkladı, biz de gazetecilik gereği yayınladık' savunması yapılacak.

Doğan Grubu ile Kılıçdaroğlu arasındaki 'köprü' vazifesini ise bir süre önce Doğan Holding Ceo'luğundan istifa ederek CHP İstanbul İl Başkanlığı'na getirilen Nebil İlseven yürütecek.

Doğan Grubu'ndan CHP'ye transfer olan Oktay Ekşi, Hurşit Güneş, Suheyl Batum ve Binnaz Toprak gibi isimler de, Doğan'ın CHP içindeki beyin takımı olacak.

Ayrıca Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin Basından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına getirdiği Zafer Mutlu'nun halasının oğlu Erdoğan Toprak da bu savaşın en önemli figürlerinden biri olacak.

Yani 'Yeni CHP' yapılanması, KIlıçdaroğlu'nun ve Gürsel Tekin'in Doğan'a duyduğu minnet borcundan ibaret değil.
Hele hele Zafer Mutlu'nun Kılıçdaroğlu'na duyduğu basit hemşericilik duygularının semeresi hiç değil.

Bu proje Mutlu'nun ayakta alkışlanmayı hak eden zekasının ürünü…
Öte yandan 'AKP'yi bitirme planı'nın icra aşaması sadece yolsuzluk iddiaları üzerinden yürütülmeyecek.

Ülkede gerilim ortamının artırılması ve PKK'nın Mart ayından itibaren kanlı saldırılarına başlayarak AKP'ye mevzi kaybettirilmesi hedefleniyor.
Terörden bunalan halk faturayı AKP'ye kesecek haliyle.

Radikal Gazetesi Ankara Temsilcisi Murat Yetkin'in terörist başının avukatlarına verdiği taktiklerin de 'AKP'yi Bitirme Planı'nın bir parçası olduğu konuşulanlar arasında.
Yetkin'in, Öcalan'ın avukatlarına söylediği “AKP seçim öncesi çatışmalar olsun istemiyor ve seçime kadar sizi oyalıyor. Hedefleri seçimde yüzde 50 oy almak, anayasayı değiştirecek çoğunluğa ulaşmak. Bunu başarıp Seçimden sonra sizi de bizi de süpürecek” sözlerin üstü kapalı ittifak çağrısından başka bir şey değil.

Tabi PKK'nın vereceği bu destek karşılıksız kalmayacak.
Doğan Grubu'nun gazete ve televizyonları da PKK'nın devlet modeli üst yapılanması olan KCK davasını yakından takip edecek ve destek verecek.
Son dönemde Öcalan'ın projesi olan 'Hakikatleri Araştırma Komisyonu' kurulması önerisiyle dikkat çeken CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Doğan Grubunun radyo ve televizyonlarda sık sık boy gösterecek.
Her ne kadar 'ağabeyi' zaman kazanmak için Başbakan Tayyip Erdoğan'ın karşısında boyun eğse de, Aydın Doğan bu seçimlerde elinden geleni ardında koymayacak.

Başbakan Erdoğan'ın bahsettiği 'Çetelerle terör örgütü işbirliği yapıyor' açıklamasındaki ittifak bu şekilde gerçekleştirilmiş olacak.

Kısaca, Haziran seçimlerinde Türk medya ve siyaset tarihinin mecazi anlamda en kanlı savaşları yaşanacak.

Dedik ya 'ölüm kalım savaşı' diye.

Aydın Doğan haklı, bu seçim çok farklı!

Postmedya

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com