Medyanın gündeminde Marmaray var

Medyanın gündeminde Marmaray var
Görkemli bir törenle açılan ancak daha ikinci günden yolda kalan Marmaray, medyada en çok konuşulan konu oldu.

Interpress'in araştırmasına göre, yazılı ile görsel medyada toplam 3.000'e yakın Marmaray haberi yayınlandı.

İlk kazmanın 2004 yılı Ağustos ayında atıldığı, iki kıtayı Boğaz'ın altından bağlayan Marmaray'ın son bir haftada medyanın gündemine damga vurduğu belirlendi. Medya Takip Ajansı Interpress'in yaptığı araştırmaya göre, 23 – 30 Ekim haftasında ulusal ve yereldeki yazılı ile görsel medyada toplam 3.000'e yakın Marmaray haberinin yayınlandığı belirlendi.
 
TELEVİZYONLARDA MARMARAY VARDI
 
150 yıllık bir hayalin gerçekleştiği ve Cumhuriyetin 90. Kuruluş Gününde açılışı Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Erdoğan, Japonya Başbakanı, Somali Cumhurbaşkanı, Romanya Başbakanı ile 8 ülkeden 9 konuk bakanın katılımı ile gerçekleşen Marmaray'ın, son bir hafta içinde 100'e yakın aktüel ve tematik kanaldaki pek çok farklı haber kuşağında, toplam 2.000'den fazla haberinin yayınlandığı yapılan incelemede ortaya çıktı.
 
Ayrıca iki binden fazla ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile derginin tek tek incelendiği aynı Interpress araştırmasında, 23 – 30 Ekim tarihleri arasında ise yazılı basında toplam 876 haberin yayınlandığı tespit edilirken, bunların içinde 202 adedinin ise köşe yazılarında yer aldığı saptandı.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com