Medya'ya sansüre devam

Medya'ya sansüre devam
Abdullah Öcalan'ın İmralı Cezaevi'nde BDP'li vekillere söylediği sözleri İmralı Zabıtları manşetiyle yayınlayarak gündeme damgasını vuran Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Derya Sazak, kulislerde konuşulan iddialara göre patrondan uyarı alınca gaze
Milliyet'in patronu Demirören'in Derya Sazak'tan Başbakan Erdoğan'ın isteği üzerine, Hasan Cemal ile Can Dündar'ı işten çıkarmasını istediği iddia ediliyor. 
 
Gerçekgündem.com'un haberine göre "İmralı Zabıtları" başlıklı haberiyle gündemi değiştiren ve iktidarının şimşeklerini üstüne çeken Milliyet Genel Yayın Yönetmeni Derya Sazak, gazetenin patronu Erdoğan Demirören tarafından uyarılınca odasını boşalttığı konuşuluyor.
İddialara göre, Sazak'ın odasını boşaltmasına giden süreç şöyle gelişti:
 
SENİ BU HABERLER İÇİN GETİRMEDİK
 
Gazetenin sahibi Erdoğan Demirören, dün akşam saatlerinde Yayın Yönetmeni Derya Sazak'ı odasına çağırdı. Demirören, gazetenin yayın çizgisinden memnun olmadıklarını belirterek, "Biz böyle bir gazete istemiyoruz. Seni buraya bu tür haberler yapman için getirmedik'' dedi. Sazak ise haberin arkasında durdu ve "Bu tutanak dünyanın her yerinde haberdir'' dedi. Görüşme sırasında, Demirören'in "Başbakan Can Dündar ile Hasan Cemal'i istemiyor, yazılarına son ver'' dediği de kaydedildi. Sazak, bu isteği gerçekleştiremeyeceğini belirtti.
 
SAZAK GAZETEYİ TERKETTİ Mİ?
 
Yaklaşık beş dakika süren görüşmenin ardından, Sazak'ın kendi odasına geçtiği ve kitaplarını alarak gazeteden ayrıldığı iddia edildi.  Sazak, dün gece Milliyet ve Vatan'ın düzenlediği kokteyle de katılmadı. Kokteylde Erdoğan Demirören'in de olmaması dikkat çekti.
Bu sabah Milliyet Gazetesi'nin Yazı İşleri toplantısına da Sazak'ın katılmadığı, toplantıyı Tahir Özyurtseven'in yönettiği öğrenildi.
 
CAN DÜNDAR TEPKİLİ HASAN CEMAL YAZMIYOR
 
Başbakan Erdoğan'ın eleştirilerini "İsteyanler daha sorumlu gazeteleri okuyabilir" diye yanıtlayan Can Dündar ile birlikte kellesi istenen Hasan Cemal'in patronun kendisini istemediğini öğrenince yazılarına ara verdiği de konuşuluyor. İddialara bakılırsa Hasan Cemal'in üç gündür yazı yazmama gerekçesi patronajın kendini istemememesi. (AAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com