Meğer 'Gavat' Olayı 'Kumpas'mış

Meğer 'Gavat' Olayı 'Kumpas'mış
Bana küfür ettiler gülümsedim, ama ne zaman ki Başbakan'a...

10 Kasım törenlerinde yaşanan olaylarda bir vatandaşa "gavat" demesiyle adından çokça söz ettiren Vali Coş, törende yaşananları "kumpas" olarak değerlendirdi.

Kendisine çok ağır küfürler edildiğini iddia eden Vali Coş, bunların hepsine tebessümle yaklaştığını, ancak devletin başbakanına hakaret edilince işin renginin değiştiğini açıkladı. Daha önce "gavat" ifadesini kabul etmeyen Coş, röportajda" ağır tahrik altında ağzımızdan gayri ihtiyari bir kelime çıktı " dedi.

ÇOK YÖNLÜ BİR KUMPAS

"10 Kasım törenlerinde yaşanan hadiseye ilişkin kamuoyunun merak ettiği bazı hususlar var. Bu törende yaşananları birde sizden dinlesek?" sorusuna Coş şöyle cevap verdi:

"Bir kere çok yönlü bir kumpas olduğu kesin. Savcılığın yürüttüğü soruşturmada bazı marjinal sol grupları ile muhalefet partisine mensup bazı kişilerin saatler öncesinde tören alanına gelerek hazırlık yaptığı, organize bir eylem olduğu belirlendi."

Vali Coş, bir vatandaşa kullandığı "gavat" ifadesini ilk başlarda reddetmiş "kavas" demiş olabilirim" demişti. Ancak Akit'e verdiği röportajda bu ifadeyi kabul etti ve  " ağır tahrik altında ağzımızdan gayri ihtiyari bir kelime çıktı." dedi.

NE ZAMAN Kİ DEVLET BAŞKANINA HAKARET ETTİ...

Vali'nin açıklamaları şöyle:

"Onu da izah edeyim. Savcılığa intikal etmiş dosyadan okuyorum 'Senin de, seni atayan Tayyib'in de..' şeklinde iğrenç ifadeleri var. Ancak biz bunlara dahi tebessümle, duymamazlıktan gelerek yaklaşmışız. 'İstifa demişler, el sallamışız, küfür etmişler el sallamışız ancak ne zaman ki iş devletin başbakanına, devletin bizzat manevi şahsiyetine, yüz binlerce insanın aşkla baktığı topluma mal olmuş alimlere hakarete varınca işin rengi de değişmiş.

Hangi partiye mensup olursa olsun, kimliği, görevi ve amacı ne olursa olsun devletimize hakaret ettirmeyiz ve buna da seyirci kalmayız. Böylesine bir şeyle karşılaşınca o sözleri söyleyen şahsa yönelik ağır tahrik altında ağzımızdan gayri ihtiyari bir kelime çıktı. Ve bu sözde medya tarafından cımbızlandı. Olay bundan ibaret. Yaklaşık yarım saat devam eden korsan eylem ve hakaretler gizleyen kimi medya organları adeta biz suçluymuşuz gibi yayın yaptı." (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com