Mehdi Eker'den Rekor Açılış!

Mehdi Eker'den Rekor Açılış!
Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, 3 bin tarımsal tesisin toplu açılışını yaptı...

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, 2006-2010 yıllarında Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında 81 ilde hayata geçirilen 3 bin tarımsal tesisin toplu açılışını Diyarbakır'da yaptı.

3 bin tesiste 30 bin kişiye istihdam
Dicle Üniversitesi Kongre Merkezinde düzenlenen toplu açılış töreninde konuşan Bakan Eker, tamamlanan 3 bin tesiste 30 bin kişiye istihdam sağladıklarını belirterek, "GAP ve DAP illerine yılların ihmalini gidermek amacıyla öncelik verdik. Bu tesislerimizin 711'ini GAP illerinde, 390'ını da DAP illerinde uyguladık" dedi. Bakan Eker, toplantı sonrası et ithalatına tepki gösteren bazı yetiştiriciler ile özel görüştü.

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, 3 bin tarımsal tesisin toplu açılışını yaptı.
Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde 2 milyon 60 bin hektarın tapulaştırma çalışmalarının 2012 yılında tamamlanacağını vurgulayan Bakan Eker, "Cumhuriyet tarihi boyunca Türkiye'de 450 bin hektar alanda tapulaştırma yapılmıştı. Hükümetimiz döneminde sadece Diyarbakır'da 700 bin hektarda tapulaştırma yapıldı. 80 yılda Diyarbakır'ın 21 tane köyüne kanalizasyon hizmeti götürülmüş. Biz son 2 yıl içerisinde 391 köye kanalizasyon hizmeti götürdük. Bunu 445'e tamamlayacağız. Ayrıca Diyarbakır'da 35 köye de içme suyu şebekesi bu proje çerçevesinde yapılacak. GAP Eylem Planında 1,5 milyar lira Tarım ve Köy Bakanlığının sorumluluğuna verildi. Hani bazen diyorlar (GAP Eylem Planı açıklandı. Ne yapıldı?) diyorlar. İftiharla söylüyorum; GAP Eylem Planı kapsamında 2010'a kadar bize ayrılan para 750 milyon liraydı, bakanlık olarak biz bunun hepsini kullandık, yatırıma dönüştürdük" diye konuştu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com