Mehmet Ağar yeni bir işe atıldı!

Mehmet Ağar yeni bir işe atıldı!
Cezaevinden çıktından sonra petrol istasyonu işine girdi.

Mehmet Ağar 2 ay önce cezaevinden tahliye edilmişti. Şimdiler 3 milyon TL'yi bulan büyük bir sermaye ile iş dünyasına petrolcü olarak tekrar döndü.

Eski Emniyet Genel Müdürü, eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar, hüküm giydiği Susurluk Davası kapsamında yargılanıp 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ağar, 1 yıllık hapis hayatının ardından 29 Nisan’da tahliye oldu. “Denetimli serbestlik” çerçevesinde tahliye edilen Ağar tahliyenin ardından ilk iş olarak Mag Petrolcülük ve İstasyon İşletmeciliği adında 3 milyon lira sermayeli şirket kurdu. 17 Haziran tarihli Ticaret Sicili Gazetesi’nde yer alan şirket bilgilerinde Ağar’ın adresi Bodrum olarak belirtildi.
Kiralık istasyon peşine düştü.

Mehmet Ağar’ın şirketi benzin, mazot, dizel, biodizel, LPG, CNG alanlarında faaliyet gösterecek. Ağar’ın İstanbul’da kiralık ya da satılık benzin istasyonu aradığı biliniyor. Ağar’ın peşinde olduğu istasyonların ağırlıklı olarak marinalarda teknelere hizmet verenler olduğu ise kulislerde öne çıkıyor.

İttifak bozuldu şirket kuruldu

Mehmet Ağar, daha önce de oğlu Tolga Ağar’ın şirketine ortak olmuştu. 2007 yılında DP Genel Başkanı olan Mehmet Ağar, AKP’den ayrılan ve ANAP Genel Başkanı olan Erkan Mumcu ile seçim ittifakı yapmaya karar vermiş ancak son dakikada ittifak bozulmuştu. Aynı dönemde Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar Mag Petrol Gıda İnşaat Sanayi Ticaret adıyla şirket kurdu. İstanbul Sarıyer’de faaliyet gösteren şirketin sermayesi 250 bin lira olarak belirlendi. Mehmet Ağar da 2007 yılında şirkete ortak olmuştu. (AAE)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com