Mehmet Bekaroğlu'ndan sert açıklama

Mehmet Bekaroğlu'ndan sert açıklama
HSP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bekaroğlu, Başbakan Erdoğan ve HSP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'un dün gerçekleşen görüşmesini değerlendirdi.
HSP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu basın toplantısında şunları söyledi:
 
- Firavunlaşmayacağız dedik. O gün karunlaşmayacağız dedik. Çift dil ve çift gündemimiz olmayacak. Sizlerin dışında hiç kimseyle ittifakımız olmayacak. Biz 1 Kasım 2010’da bunları söyledik.
 
- 'NATO sırtımızdaki gavur leşidir, atacağız' dedik. Nükleer enerji yasaklanmalıdır, dedik. Biz bu sözlerimize sahip çıkmaya devam ediyoruz.
 
- Burada bir grup vicdanlı insanlar toplandı. Halkın Sesi Partisi’nde bir araya geldiler. Adaletsizliğe birlikte mücadele edeceğine söz verdiler. Tarihi bir sözdü bu. Biz 1 Kasım 2010’dan bu yana iyiye doğru giden bir şey göremiyoruz. Hak taleplerine kulak tıkıyor. Tekçiliğe, kendine demokratlığa dönüyor. Akan kan durmadı. Kürtlerin, dindarların sorunu yerinde duruyor. 12 Eylül, 28 Şubat darbeleri savsaklanıyor. Bu ülkede hala üniversite ve memur sınavı yapılamıyor. Cezaevlerinde insanlar yanıyor. TOKİ’nin dere içinde yaptığı evlerde çocuklar boğuluyor. Kibir kuleleri gökte yükseliyor. İşçi emekli esnaf kan ağlıyor. Hala milyonlarca işsiz var. İnsanlar köleleştiriliyor. Şu anda 1 milyonun üzerinde mevsimlik işçi kamyon kasalarında perişan vaziyettedir.
 
- AKP’nin hükümet olduğu 10 yıllık dönemde Irak’ta 1 milyon insan öldü. Libya’da ölenlerin sayısı 100 bini geçti. Suriye iç savaşa sürükleniyor.
 
'Kurtulmuş ne oldu da AKP'ye geçiyor'
 
- Bir daha söylüyoruz. Halkın Sesi Partisi’ni oluşturan koşullar hala duruyor. İki yıl önce bunları söyleyen Numan Kurtulmuş şimdi ne oluyor da AKP’ye geçiyor? Sayın Genel Başkanımızın iktidar partisine niçin gittiğini anlamış değiliz.
 
'Halkın Sesi’nin iddialarını kimse kapatamaz'
 
- Önceden verilen kararı kabul ettirmek için kurulları toplama görevi yanlıştır. Bu bizim millete verdiğimiz söze aykırıdır. Öyle görünüyor ki sayın Kurtulmuş partiyi kapatıp AKP’ye geçecektir. Ancak Halkın Sesi’nin iddialarını kimse kapatamaz. Sadece sayın Kurtulmuş değil, hepimiz bir yere gitsek bile iddialar ortada kalacaktır. Biz icat etmiş değiliz, Habil ve Kabil’den bu yana yeryüzünde hak mücadelesi hiç eksik olmadı.
 
'Bu bir travmadır'
 
- Sayın Kurtulmuş’un AKP’ye geçmesi elbette yeni bir travmadır. Bu kişiler iddialarının peşinden gidiyor. Daha çok oy alamamanın sorumluluğu hepimizin en başta sayın Numan Kurtulmuş’undur.
 
- Hiç kimseyi ve genel başkanı suçlamıyoruz. Bizim kendisinden talebimiz açık olması. İç dünyası için oluşturduğu bahaneleri bize söylemesin. Başka şeyler söylesin. 'Hizmet edeceğim' desin. 'Ben artık iktidar olmak istiyorum' desin. Ama bize bunları demesin. Sayın Kurtulmuş AKP’yle güç birliği güçlenmeden söz ediyor. Buna katılmıyoruz. Sayın Erdoğan ve Kurtulmuş’un projesi yeni Türkiye’yi oluşturmaz.
 
'Allah selamet versin'
 
- Sayın Kurtulmuş’a Allah selamet versin. O bizim arkadaşımızdır. Kişiliğine dair asla kötü bir şey söylemeyiz. Doğru Has Parti kapatılıyor. Ama Halkın Sesi kapatılamayacaktır. 

'Ben söyleyeceğimi söyledim'
 
Has Parti Genel Başkanı Kurtulmuş, Bekaroğlu'nun açıklamalarını değerlendirdi.
 
Has Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, genel başkan yardımcısı Mehmet Bekaroğlu'nun açıklamalarını değerlendirirken, ''Ben söyleyeceğimi söyledim, o da söyleyeceğini söyledi'' dedi. 
 
Kurtulmuş, HAS Parti ile AKP'nin bütünleşmesi konusunda bir gelişme olup olmadığı yönündeki sorusunu ''Ekleyeceğim bir şey yok'' diye cevapladı. 
 
HAS Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu'nun açıklamalarını nasıl değerlendirdiği yönündeki soru üzerine de Kurtulmuş, ''Ben söyleyeceğimi söyledim, o da söyleyeceğini söyledi'' dedi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com