Mehmet Metiner Cemevleri'ni terör yuvası ilan etti!

Mehmet Metiner Cemevleri'ni terör yuvası ilan etti!
CNN Türk ekranlarında Tarafsız Bölge'ye konuk olan AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Cem Evleri ile ilgili çıkışıyla büyük tepki topladı.

Gazeteci Ahmet Hakan'ın modere ettiği Tarafsız Bölge'nin dün geceki konuklarından biri AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner oldu.

Demokratikleşme Paketi, Çözüm Süreci ve paketin getirdiklerinin tartışıldığı programda Metiner'in Aleviler ve Cemevleri ile ilgili görüşlerini paylaşmasının ardından sosyal medyadan Metiner'e tepki yağdı.

ENGELLER VARSA KALDIRIRIZ

Ahmet Hakan’ın "cemevlerine ibadethane demiyorsunuz" sözlerine üzerine Metiner "Bütün Aleviler dillendi bu süreçte, bu konuda bir fikir birliği yok. Cemevlerinin açılması yönünde engeller varsa kaldırırız" dedi.

Demokratikleşme Paketi'nde de beklenen en önemli maddelerde olan Alevilerin sorunlarının çözümlenmesine dair atılan adımların yetersizliğini vurgulayan Ahmet Hakan'a karşı,  Alevilerle ilgili sorunları olmadığını söyleyen Metiner "bu meseleyi AKP oluşturmadı. Aleviler bu sorunun yaratıcısına söz etmezken, Yavuz Sultan Selim’in hesabını sordu." dedi. 

"CEMEVLERİ TERÖR YUVASIDIR"

Mehmet Metiner'in program içerisinde "Cemevleri terör yuvasıdır" demesi üzerine ortalık karıştı. Program izleyicileri tepkilerini Twitter’dan gösterdi. Mehmet Metiner hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyleyen onlarca Tweet atıldı.


İşte Mehmet Metiner'e öfke kusan Tweet'lerden bazıları:

Seda Karakoyun ‏@KucukNine
mehmet metiner bilmiyor heralde cem evlerimizin bir türlü inşaatı bitmiyor. hele bitsin bakın siz daha neler yetiştireceğiz oralarda(!)
 
 kinyas1907 ‏@kinyas1907
mehmet metiner e neden bu kadar kızıyorlar anlamadım,muktedirin sofrasına oturmak için çok ter döktü..illa ki o terliği sahibine getirecek..
 
 Alev Tezcan ‏@tezcanalev
Cem evleri terörist yuvası diyen Mehmet Metiner; Maraş’ı,Çorum’u,Madımak’ı,Roboski’yi,Reyhanlı’yı hangi alevi yaptı?
 
 Deniz Temizsoy ‏@deniztemizsoy
Bunu da gördük !! "Cemevleri terör yuvasıdır" demiş,  Mehmet Metiner...Bu adama diyecek söz olsa da anlamaz...O derece beyin yoksunu !!!
 
 Alper Doğru ‏@alper3d 
Akparti MV Mehmet Metiner: cemevleri teror yuvasidir demis. Ulan cemaat evlerinden sizin gibler cikiyor. Sizden ala terorist mi olur

(DSE)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com