Mehmet Ocaktan zamanında AKP'ye fena giydirmiş!

Mehmet Ocaktan zamanında AKP'ye fena giydirmiş!
Yeniçağ yazarından Akşam Gazetesi'nin başına getirilen Mehmet Ocaktan ile ilgili ilginç hatırlatma...

Yeniçağ yazarı Selcan Taşçı bugün köşesinden Akşam Gazetesinin başına getirilen Mehmet Ocaktan ile ilgili ilginç bir hatırlatma yaptı. Ocaktan'ın 2003'te Ak Partililere tepki gösterdiği ve ''Amerikan fuhuşuna ortak olmayın'' gibi sert ifadeler sarf ettiği yazısını hatırlatan Taşçı, dün neler demişti bugün ne oldu sorusunu akıllara getirdi.

Selcan Taşçı'nın yazısının ilgili kısmı;

Çiçeği burnunda Genel Yayın Yönetmeni ile “bizim çocuk” deyip onu ihya eden iktidarın ağzının tadını kaçırmak gibi olmasın ama 1 Mart tezkeresi arifesinde, Yeni Şafak’ta aşağıdaki satırları yazan kişi,  “sadakat” kontenjanından Akşam’ın başına getirilen Ocaktan değil miydi:
“Yazık oluyor bu ülkeye, yazık oluyor umutlarımıza. Oysa siz başkaydınız, küresel Naziler’in değil, mazlumların yanında yer alacaktınız. Yıllardır bu topraklarda adam yerine konulmayan, hesaba katılmayan halk sizinle yeni bir başlangıç yapacak ve başını daha dik tutacaktı.
Ankara’nın “ikna odaları”ndan yansıyan görüntü o ki, siz de diğerlerinden farklı olamayacaksınız.
Nedense kalbinizin değil, “devletin âli menfaatleri”nin sesini dinleyerek Amerikan yapımı bir tecavüzün gözcülüğüne soyunmak üzeresiniz.
Cumartesi gelmeden işin rengi belli oldu ki artık “Bu savaşı istemiyoruz, Iraklı çocukların kanı üzerinde yükselecek bir küresel lanete ortak olmak istemiyoruz” diyemeyeceksiniz. Hem de bütün dünyanın, halkımızın karşı olduğu, hiçbir hukuki meşruiyeti olmayan Amerikan işgaline rıza göstererek...

Çok yazık! Anlaşılan yolumuz sonunda yine “Amerikan çavuşluğu”na düşecek. BM kararı bile olmadan Türkiye, gayri meşru bir saldırganlığın işbirlikçisi konumuna düşecek.
İçimiz acıyarak söylemek zorundayız ki, eğer yarın kalbiniz değil, “stratejik çıkarlar” galip gelirse bu parlamento Müslüman bir halkın bombalanması için Amerikan askerini Türkiye’ye çağıran bir parlamento olarak tarihe geçecek. Ve gelecek nesiller bu utancı asla unutmayacak.
(...)
Çok değil, savaşın hemen ertesinde Amerikan tecavüzünün yakıp yıktığı bu kanlı ve acılı coğrafyada tek başınıza kaldığınızda yanınızda kimse olmayacak. Şimdi o çok güvendiğiniz “stratejik müttefik” iniz Amerika başınıza öyle belalar açacak ki, o zaman teselli için elinize tutuşturulan üç kuruşluk kredi bile yetmeyecek.
Ayrıca unutmayın ki, yarın “kovboy çeteleri”nin paralelinde atacağınız bir imza, bu ülkeyi de sizi de gayri meşru bir savaşın suç ortağı olmaktan kurtaramayacaktır.
(...)
Eğer hâlâ kalbinizde masumlar için bir yer kalmışsa, lütfen bu Amerikan yapımı fuhuşa ortak olmayın.”

Mehmet Ocaktan'ın 28 Şubat 2003 tarihli o yazısı

Yazısında ayrıca Akşam gazetesinin genel yayın yönetmenliğinden alınan İsmail Küçükkaya'ya da değinen Selcan Taşçı: “Bakan gölgesi” gibi 7-24 peşlerinde dolanmak, gazetenin her sayfasına bir AKP’li siyasetçi, bürokrat vs. ile el ele, göz göze fotoğraflarını basmak, “Hoş geldin, sefalar getirdin, izin ver seni baş tacı edeyim TMSF” yazıları yazmak, yazarlarından, haberlerinden, manşetlerinden vazgeçmekle “yaranılamaz”mış bu iktidara!'' diyerek Küçükkaya'ya da demediğini bırakmadı. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com