Mehmet Türk Yeniden Başkan

Mehmet Türk Yeniden Başkan
Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde, Millet Partisi'nin (MP) olağan kongresinde, mevcut başkan Mehmet Türk yeniden başkanlığa getirildi.

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde, Millet Partisi'nin (MP) olağan kongresinde, mevcut başkan Mehmet Türk yeniden başkanlığa getirildi.

Kongreye MP Kütahya İl Başkanı H. Avni Doğansoy, MP Emet ve Tavşanlı İlçe Başkanları, MP İl Hukuk Danışmanı Avukat Mehmet Kiraz ile delegeler katıldı.
Kongrede bir konuşma yapan İl Hukuk Danışmanı Avukat Mehmet Kiraz, ““ Biz Hisarcık'lı Millet Partililer olarak, 1984 yılından beri millet iradesinin teminatı demokrasiyi savunduk. Hisarcık ve köylerinde din ve vicdan hürriyetinin teminatı laikliği anlattık ve savunduk. Yılmadık, yorulmadık. Şimdi de tüm dünyanın barış projesi olan İslam Rönesans'ını savunuyoruz. Dünyaya İslam Rönesans'ını tanıtacak ve yaşatacak olan Muhteşem Türkiye idealini savunuyoruz. Dün demokrasi mikroptur diyenler, bayrak neymiş diyenler, laiklik dinsizliktir diyenler, Millet Partisinin Muhteşem Türkiye'sini, İslam Rönesans'ını anlayamazlar. Çünkü onlar Türk milletine güvenmemektedirler. Avrupa Birliği komiserlerine ve ABD'deki efendilerine güveniyorlar. Millet Partili olarak bizler, Bilge Lider Aykut Edibali'nin başlattığı Islahat Hareketine, Muhteşem Türkiye idealine, İslam Rönesans'ına, bunları gerçekleştirecek olan millet iktidarına tereddütsüz yürekten inanıyoruz. Çünkü millet iktidarı bizim ellerimizde, bizim avuçlarımızda. 1922 yılındaki başkomutan Mustafa Kemal Paşa'nın 30 Ağustos zaferi ne kadar gerçekse; Millet iktidarı o kadar yakındır. Belgesellerdeki kayıtlarda geçiyor. Mustafa Kemal'e soruyorlar “ 9 Eylülde İzmir'de olacağınızı hesap ettiniz mi? diye. Atatürk, “ Bizim hesabımız tutmadı. Biz bir gün sonra İzmir'e ulaşacağımızı umuyorduk. Düşmanın önümüzden bu kadar hızlı kaçacağını hesap edemedik “ demiştir. Biz de Millet Partililer olarak, millet iktidarı çok yakında; “ Mazlumun gözünde üç damla yaşken, zalimi boğacak sel olmuşuz biz “ diyoruz “ diye konuştu.
Tek aday olan Mehmet Türk, kayıtlı 20 delegeden 0y kullanan 13 delegenin oyunu alarak yeniden başkan seçildi.
Yönetim Kurulu asil üyeliklerine ise, Fikret Köse, Ahmet Koltukçu, Hüseyin Özcan ve Mustafa Demirbağ seçildiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com