Mehmetçikler yemin etti

Mehmetçikler yemin etti
Kütahya Jandarma Er Eğitim Taburunda görev yapan 1989/3 tertip erler için yemin töreni düzenlendi.

     Kütahya Jandarma Er Eğitim Taburunda görev yapan 1989/3 tertip erler için yemin töreni düzenlendi.
     Tabur Komutanı Binbaşı Tayfun Dündar, törende, ant içme töreninin, ''vatana, millete sadakat içinde hizmet etmek için namus ve şeref üzerine gerektiğinde canı pahasına sözlerin verildiği bir tören'' olduğunu söyledi.
     Bundan dört hafta önce birliğe katılan Mehmetçiklerin temel askerlik eğitimini aldıklarını anımsatan Binbaşı Dündar, şöyle konuştu:
     ''Onlar vatanı korumak ve kollamak için her türlü görevi ifaya hazır olarak karşımızda dimdik durmaktadırlar. Bizlere emanet olarak gönderilen askerlerimize, yemesinden içmesine, uyumasından sağlığına kadar her konuda bütün imkanları sunduk. Asıl hedefimiz olan eğitimi kendilerine aktardık. Kahraman Mehmetçiklerimizin andına sadık kalacağına dair inancımız tamdır. Milletin gücü, sahip oldukları vatan toprakları üzerinde bireylerin birlik, beraberlik içerisinde yaşamasına ve uğrunda canını seve seve verecek evlatlarının bulunmasına bağlıdır.''
     Erlerin Türk Bayrağı ve silaha el koyarak yemin ettiği törene, Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Toklu, İl Jandarma Komutanı Albay Ömer Lütfi Mor, İl Emniyet Müdürü İbrahim Çelik, Özel İdare Genel Sekreteri Salih Akkaya, Baro Başkanı Sabit Özdoğlar, daire müdürleri ve asker aileleri katıldı.
    

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com