Mehteran coştu, coşturdu

Mehteran coştu, coşturdu
Kütahya Simav'da ramazan şenlikleri kapsamında belediye tarafından düzenlenen Mehteran gösterisi beğeniyle izlendi.

Kütahya Simav'da ramazan şenlikleri kapsamında belediye tarafından düzenlenen Mehteran gösterisi beğeniyle izlendi.
Belediye Meydanında gerçekleştirilen gösteride Simav Eynal Mehteran Takımı seslendirdiği kahramanlık türküleriyle halkı coşturdu.
Teravih namazının ardından başlayan ve kadın, erkek, çoluk çocuk çok sayıda vatandaşın beğeniyle izlediği Mehteran gösterisi sahur vaktine kadar devam etti.
Konser öncesi vatandaşlara seslenen Belediye Başkanı Kasım Karahan, Ramazan ayı boyunca devam ettirecekleri çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler sayesinde Simav halkına depremi unutturmaya çalışacaklarını söyledi.
Karahan, “Eski İstanbul'da yaşanan Ramazan ayı gecelerini Simav'da da hemşerilerime yaşatmak istiyorum. İlk gösterimiz Simav kendi bağrından çıkardığı Eynal mehteran takımının gösterisi oldu. Mazisi destanlarla yazılı Simav halkına tarihini hatırlatmak ve kahramanlık türküleriyle coşturmak istedik. Halkımızın istemesi halinde bu tür organizasyonlarımız ramazan ayı boyunca sürecek. Hizmet demek sadece içme suyu, yol, kanalizasyon, parke taşı döşemek değil. Vatandaşımıza sosyal ve kültürel yönden de hizmet etmek bizim asli görevlerimizin başında geliyor” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com