"Meireles olayı dost camianın işidir"

"Meireles olayı dost camianın işidir"
Fikret Orman, Türkiye’nin tartıştığı olaya farklı bir bakış açısı getirdi.

Beşiktaş Başkanı, “Bu konu kesinlikle beni ilgilendirmez. Yaşananlar, benim dost camiamın işidir. Ancak profesyonel oyuncuların yaptıklarına dikkat etmesi gerekir” diye konuştu.

Göreve geldiği günden bu yana Beşiktaş’ı kalkındırmak için çaba harcayan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, ülke gündemine oturan Raul Meireles olayıyla ilgili çarpıcı bir yorumda bulundu. Orman, Fenerbahçe’nin yıldızı Meireles’in, Galatasaray derbisinde hakem Halis Özkahya ile yaşadıklarıyla alakalı olarak, “Meireles’in hareketini izlemedim. İzlemiş olsam da yorum yapmam. Bu benim dost camiamın işidir” diye konuştu. Beyaz TV’ye konuşan siyah beyazlı kulübün başkanının açıklamalarından şu ifadeler öne çıktı.

‘BENCE HAKEME YÜKLENMEK YANLIŞ’

Meireles olayı beni ilgilendirmez, ancak profesyonel oyuncuların hareketlerine çeki düzen vermesi lazım. Bir olayı hakeme yıkmak da doğru değil.

Şu anda kulüp olarak elde edilmiş bir başarı yok. Geldiğimiz nokta planlayarak geldiğimiz bir nokta. Beklentiler az olduğu için durduğumuz nokta başarı görünüyor. Kriterimizde başarı şampiyonluktur. İyi bir yolda gidiyoruz. Parasını verip stada gelen, televizyonunu açıp bizi izleyen herkes zevk alıyor. Verdiği parayı helal ettiğini düşünüyorum. Bu bizim için en büyük kazanç.

‘KEŞKE SEBA’NIN TIRNAĞI OLABİLSEM’

Onursal başkanımız Süleyman Ağabey’in tırnağı olabilsek keşke. Çok önemli bir büyüğümüzdür. Bir futbol komitesi başkanı var. Ahmet Kavalcı kardeşimiz ve Deniz Bey var. Ben Ümraniye’de olursam futbolcular benimle temasa geçer. Ama ben bunu doğru bulmam. Sistemimiz bu. Takımın kampında kalmam, yöneticilerin de kalmasını istemem.

Q7 konusunda hata yaptığımı düşünmüyorum. Onu seven insanlar üzüldüğü için ben de üzülüyorum. Ama işimizi doğru bildiğimiz şekilde yaptık.

‘DEMİRÖREN’İ ELEŞTİRMEK İŞİM DEĞİL’

Yıldırım Demirören ile kişisel dostluğumuz var. TFF Başkanı olduğu için sık olmasa da görüşüyoruz. Demirören’i değerlendirmek benim işim değil. Şu ana kadar Yıldırım Bey’in alacakları senede bağlı ve elinde. Bağışlaması lazım ifade ettiği gibi. Toplumsal uzlaşma yapılması lazım. Bu bağış hem Beşiktaş’ın hem de Yıldırım Demirören’in hayrınadır. Serdar Adalı bağışlayacağını hiç söylemedi. Beşiktaş Kulübü olarak ondan öyle bir beklentimiz yok.

Zekeriya (Alp) Ağabey’i çok eskiden tanırım. Göreve geldiğinden beri bir telefon görüşmem, isteğim olmadı. Dürüst bir insan olduğu için orada olmasından memnunum. Hakem hataları oldu ama bunlarda art niyet görmüyorum. Bunlar sporun içinde olan şeyler.

‘BURSA'YA GİDİP SORUNU ÇÖZECEĞİM’

Bursa’ya gideceğim. Levent Kızıl en yakın arkadaşlarımdandır. Orada çok sevdiğim insanlar var. Beşiktaş ile Bursa arasındaki bu sorunu doğru bulmuyorum. Bu iş kabak tadı verdi. Beşiktaş ve Bursa gibi camiaların bunları yaşamasını doğru bulmuyorum. Bu işin bitmesi için Beşiktaş olarak üzerimize düşeni yapacağız. İyi çizgimizden sapmadan bunu yapacağız.

‘AHLAK BOZMAYAN OYUNCU ALACAĞIZ’

Bizim ahlak yapımızı bozmayacak oyuncularla anlaşmak istiyoruz. Futbol komitesinden Tamer Kıran, Ahmet Nur Çebi ve teknik direktörümüz Samet Aybaba transfer konusunda çalışıyorlar. Şu anki kadronun üstünde bir performans gösteren dünyanın yakından tanıdığı oyuncu getirmeyi düşünüyoruz. Bizim şartlarımızda olmasına gayret ediyoruz. Genç bir arkadaşımızı kazandırdık. Görüşmeler sürüyor. Sonuca ulaştığımızda kamuoyu duyar. İlle transfer yapmak zorunda da değiliz. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com