"Mekke'nin Fethi ile gönüller feth edildi"

"Mekke'nin Fethi ile gönüller feth edildi"
MHP Kütahya İl Başkanı Kamil Konya, Mekke'nin Fethi ile ilgili yaptığı açıklamada Mekke Fethi'nin sadece bir şehir fethi olmadığını aynı zamanda gönüllerinde feth edildiğini söyledi.

MHP Kütahya İl Başkanı Kamil Konya, Mekke'nin Fethi ile ilgili yaptığı açıklamada Mekke Fethi'nin sadece bir şehir fethi olmadığını aynı zamanda gönüllerinde feth edildiğini söyledi.

İslam alemi için Mekke'nin Fethi'nin çok önemli bir yer tutuğunu belirten Konya, müslümanların büyük zaferlerle donanmış tarih sayfalarından birinin sadece bir şehrin kazanılması gibi durmadığını bunun yanında kalplerin ve gönüllerinde feth edildiğini belirtti.
Müslümanların en önemli kent merkezlerinden biri olan Mekke'nin , peygamberliği yanında başkomutan olarakta Hz. Muhammed (S.A.V.) tarafından Hicret'in 8. yılında dünyanın en güzel, en az kan dökülerek kazanılan bir şekilde fethedildiğini söyleyen Konya, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Hicri takvime göre ramazan-ı şerif ayında fethedilen Mekke'nin fethi, miladi olarak 31 Aralık tarihine denk gelmektedir. Her savaş taktiğini ümmetiyle istişare eden, hem devlet başkanı, hem başkomutan olan 'Alemlere Rahmet' en yüce Peygamber; O ümmetle beraber insanlık tarihinde görülmemiş bir fetih ve bu fetihten daha iki yıl önce inen Fetih suresinde 'Fethun Mübin' , 'Nasrun Aziz' ve 'Fevzün Azim' tebşirleriyle bildirilen bu zafer, hiç kan dökülmeden fethedilen şehir, Mekkenin fethi böylece gerçekleşmiştir. İki sene sonra da, Allah'ın Kuran'da bildirdiği gibi inkarcılar Mekke'den çıkmışlardır. Burada önemli olan bir başka nokta ise şudur, Peygamber Efendimiz müminlere bu müjdeleri verdiğinde, mevcut durum hiç de bu yönde değildir. Hatta, koşullar tam aksini göstermekte, müşrikler müminleri kesinlikle Mekke'ye sokmamakta kararlı görünmektedirler. Bu ise, kalbinde hastalık olanların, Peygamber Efendimizin söylediklerine şüphe ile bakmalarına neden olmuştur. Ancak Peygamberimiz (S.A.V.) Allah'a güvenerek, insanların ne diyeceklerini hiç önemsemeden, Allah'ın kendisine bildirdiğine iman etmiş ve bunu insanlara açıklamıştır. Söylediklerinin yakın bir gelecekte gerçekleşmesi de Kuran'ın önemli bir mucizesidir.'
Dünyada zulüm olaylarının yeniden cerayan etmeye başladığını belirten Konya, bu zulüm ve haksızlıkların yeniden durabilmesi için Mekke'nin fethi sırasında insanların içinde bulunduğu manevi ruhun geri kazanlılması gerektiğini ifade etti.
Konya; 'Mekkenin Fethedilişinin mana ve heyecanın tüm insanlığın yaşaması lazımdır. Ülkemizin ve İslam aleminin içinde bulunduğu rehaveti üzerinden atıp gönüllerin fethine yelken açması için elimizden gelen gayretleri göstermemiz lazımdır. Bu vesileyle tüm halkımızın ve bütün İslam Aleminin Yeni Hicri yılını tebrik eder, mutlu, huzur dolu güzel bir yıl geçirmelerini temenni ederiz' dedi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com