Meksika inanılmaz cinayeti konuşuyor

Meksika inanılmaz cinayeti konuşuyor
Ülkeye dehşet saçan uyuşturucu kartellerinin son kurbanı "kahraman belediye başkanı" olarak ülkeye nam salan kadın politikacı oldu.Maria Santos Gorrostieta'nın suikasti işkence bulguları ile dünyanın gözünü da bir kez daha Meksika'ya çevirdi.

Eski Belediye başkanı daha önce de 2 kez suikaste uğramıştı. Yol kenarında bulunan cesedinde bıçaklama izleri, yanıklar ve başına sıkılmış kurşun vardı. Maria Santos Gorrostieta geride 3 çocuk bıraktı.


Uyuşturucu kartellerine açtığı savaş sonrası uğradığı suikastlerle ismini dünyanın duyduğu Maria Santos Gorrostieta önceki gün Meksika'nın Cuitzeo kentinde yol kenarında ölü bulundu. Siyaset ve emniyet teşkilatının rüşvete battığı ülkede "temiz eller" hareketiyle ünlenen kadın politikacı daha önce 2008 yılında 3 ay arayla iki kez suikaste uğramış, bu saldırılardan ikincisinde vücuduna 3 kurşun isabet etmişti.


Aynı zamanda doktor olan Maria Santos Gorrostieta, bu son saldırıda ölümden dönmüştü. Hastaneden çıktıktan sonra da kartellerin yaşattığı dehşeti göstermek için kurşun yaraları ile böyle poz vermişti.
36 yaşındaki 3 çocuk annesi kadın politikacının yol kenarındaki cesedi üzerinde yapılan ilk incelemede AĞIR İŞKENCE izine de rastlandı. Vücudunda yanık izleri, kesiklerin bulunduğu öldürücü olanın ise başına sıkılan tek kurşun olduğu ifade edildi.

2006 yılında başlatılan uyuşturucu ile savaş kapsamında Meksika'da toplam 50 bin kişi hayatını kaybetti. Bu kişiler arasında iki düzine politikacı, belediye başkanı buluyor.

Bu arada Maria Santos Gorrostieta'nın eşinin kayıp olduğu, kaçırılmış olabileceği söyleniyor. (BRK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com