Meksika'da 7.4 büyüklüğündeki depremde 11 kişi yaralandı

Meksika'da 7.4 büyüklüğündeki depremde 11 kişi yaralandı
Meksika'nın güneybatısında dün meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki depremde 11 kişinin yaralandığı ve 1600 kadar evin hasar gördüğü bildirildi.

Yetkililer, 1985'te Meksika'yı vuran ve başkent Mexico'da binlerce kişinin öldüğü 8,1 büyüklüğündeki depremden beri ülkedeki en şiddetli depremin kıyı kenti Acapulco'ya 200 kilometre mesafede yerel saatle öğleden hemen sonra (TSİ 20.02) meydana geldiğini ve merkez üssünün Guerrero eyaletindeki Ometepec kentinin 25 kilometre uzağı olduğunu belirttiler.

İçişleri Bakanı Alejandro Poire, depremde ikisi ağır 11 kişinin yaralandığını belirtirken, Guerrero Eyalet Valisi Angel Aguirre, Costa Chica adı verilen kıyı bölgesindeki dört belediyenin sınırları içinde 1600 kadar evin hasar gördüğünü açıkladı.

Mexico'da binalar sallandı, telefon ve elektrik hatları ile sinyalizasyon ışıkları kesildi. Mexico Belediye Başkanı Marcelo Ebrand, helikopterle yaptıkları denetimlerde hiçbir ciddi sorun görünmediğini bildirdi.

Format 21 yerel radyosu, başkentin kuzeyinde bir köprünün çökmesi sonucu yolcusu bulunmayan bir minibüste bir kişinin yaralandığını duyurdu.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com