Mektup açıldı GS sarsıldı!

Mektup açıldı GS sarsıldı!
Futboldaki şike soruşturması, Galatasaray'ı da derinden yaraladı.

Herhangi bir tutuklama kararı ya da itham bulunmamasına karşın Sarı-Kırmızılı kulüpte sert atışmalar yaşanmaya başladı. Sportif Direktör Bülent Tulun'un, eski Başkan Adnan Polat'a yazdığı mektup camia içerisinde kutuplaşmalara yol açtı. Tartışmalara eski idarecilerden Murat Yalçındağ da katıldı.

Galatasaray'da Sportif Direktör Bülent Tulun'un eski Başkan Adnan Polat'a yazdığı mektup, camianın bir kez daha karışmasına sebep oldu. Mart ayında yapılan olağan mali genel kurulda Polat yönetiminin mali yönden ibra edilmemesiyle büyük tatsızlıklar yaşanmıştı. Bu süreçte Polat iktidardan olurken, koltuğun yeni sahibi Ünal Aysal, birlik ve beraberliği sağlamak için kolları sıvamıştı. Ancak Aysal da mektup parçalanmasına 'dur' diyemedi.

Sarı-Kırmızılılar, Tulun'un 2006-07 sezonunda Polat'ın Denizli-Fenerbahçe maçına teşvik primi gönderdiği şeklinde yorumlanan mektubundan adlî yönden büyük ihtimalle yara almadan kurtulacak. Olayın patlak vermesinin ardından İkinci Başkan Ali Dürüst ve genç idareci Sedat Doğan'ın başarılı çalışmaları sayesinde yönetim, dönemin bütün hesaplarını en ince detayına kadar şike soruşturmasını yürüten Özel Yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk'e teslim etti. Dün Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gelerek Berk'le yaklaşık 1 saat görüşen Doğan, "Emniyete sunduğumuz bilgi ve belgelerin aynısını savcıya da verdik. 2,5 milyon dolarla ilgili hiçbir beis kalmadı." dedi.

Cim Bom, şike ve teşvik primi dalgasından alnının akıyla çıkmasına rağmen Sarı-Kırmızılı idarecilerle muhalefet arasındaki tartışma alevlendi. Eski Başkan Adnan Polat ve o zamanki kurmaylarından Murat Yalçındağ, Ünal Aysal ve ekibini kendilerine gerekli desteği vermediği gerekçesiyle ağır bir dille suçladı. Polat'ın, "Bize kulübü temiz bıraktığımız için teşekkür edenler, evim ve ofisim arandığında ortalarda yoktu. Galatasaray Dergisi'nin beyaz kapakla çıkmasına da bir anlam veremedim. Biz zaten temiz bir kulübüz." ifadelerini kullandı. Murat Yalçındağ da Başkan Aysal'a yüklendi: "Adnan Polat monşer olsaydı bugün bunlar başına gelmezdi. Galatasaray için bu kadar çok çalışan birine sahip çıkılması gerekirdi. Yönetim, 'Bu olay kulübümüzü bağlamaz, iki kişi arasındaki özel bir mektuptur' diyerek Polat'ı yalnız bırakmıştır." şeklinde konuştu. Polat'ı seven birçok genel kurul üyesinin de aynı fikre sahip olduğu öğrenildi.

Polat ve Yalçındağ'ın serzenişlerine sessiz kalan Aysal cephesinde bir kez daha Bülent Tulun krizi patladı. Teknik Direktör Fatih Terim ve İkinci Başkan Dürüst'ün daha önce tartıştığı Tulun, Florya Tesisleri'nden Türk Telekom Arena'daki kulüp merkezine taşınmıştı. Polat'a yazılan mektubun kulübü zor durumda bıraktığını düşünen Dürüst'ün başını çektiği bazı isimler, Bülent Tulun'un görevden alınması için Ünal Aysal'a baskı yapıyor. Aysal ise uzun yıllar birlikte çalıştığı Tulun'dan vazgeçemiyor. Bu gelişmelere karşın şike olaylarının netleşmesiyle Aysal'ın Tulun'u kulüpteki görevinden alıp, yeniden kendi danışmanı yapmayı planladığı ifade ediliyor.

(Zaman)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com