Mektup arkadaşlarına çini tabak gönderdiler

Mektup arkadaşlarına çini tabak gönderdiler
Hisarcık Atatürk İlköğretim Okulu'nun 5'inci sınıf öğrencileri, 3 Mayıs'ta Hisarcık'ta meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki deprem nedeniyle ilçeye gelemeyen Özel MEF Okulları'ndaki mektup arkadaşlarına, üzerlerinde fotoğrafları bulunan çini tabaklar gönderd
     Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Cemil Işık, gazetecilere yaptığı açıklamada, İstanbul'daki Özel MEF Okulları ile yürüttükleri ''Açık Okul-Kültür Kardeşliği'' konulu ''Açık Okul-Akran Dayanışması'' projesi kapsamında Özel MEF Okulları 5'inci sınıf öğrencilerinin Hisarcık'a gerçekleştireceği 5 günlük ziyaretin, 3 Mayıs'taki deprem nedeniyle iptal edildiğini bildirdi. 
     Proje çerçevesinde iki okulun 5'inci sınıf öğrencileri arasında yaklaşık iki aydır ''mektup arkadaşlığı'' uygulaması yürütüldüğünü belirten Işık, şunları kaydetti: 
     ''Ziyaret, artçı sarsıntıların sürmesi ve bu konuda öğrenci velilerinin haklı endişeleri sebebiyle iptal edildi. Bu duruma özellikle 5'inci sınıftaki 3 şubede bulunan 70 öğrencimiz çok üzüldü. Dostluklarının kalıcı olması ve birbirlerini unutmamaları için her öğrencinin fotoğrafı bulunan çini tabak yaptırmayı gördük. Bundan dolayı öğrencilerimiz, Özel MEF Okulları'ndaki mektup arkadaşlarından fotoğraflarını istedi. Bu fotoğrafları çini tabaklara işleterek, kargoyla arkadaşlarına gönderdiler.'' 
     5C sınıfı öğrencilerinden Furkan Özdoğan da mektup arkadaşı Semih Saydam'a, fotoğrafı bulunan çini tabağı kendi elleriyle vermek istediğini anlatarak, ''Depremi yaşayan öğrencilerden biri olarak onların endişelerini çok iyi anlıyoruz. Ancak arkadaşımla iletişimim devam edecek. Bir gün yüz yüze görüşme imkanı bulmayı ümit ediyorum. Onları çok seviyoruz ve şartlar olgunlaştığında mutlaka buraya bekliyoruz'' dedi. 
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com