Melih Gökçek AKP'yi bölüyor!

Melih Gökçek AKP'yi bölüyor!
Başbakan Erdoğan ve birçok bakan Melih Gökçek'ten rahatsız.
AKP'de ODTÜ olaylarından sonra daha da artan Melih Gökçek rahtsızlığı tavan yaptı. Uzun süredir Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan Melih Gökçek'in "yeniden adaymış gibi davranması" başta Erdoğan olmak üzere AKP yönetimini kızdırdı.
 
2009 Yerel Seçimlerinde de Erdoğan'ın Melih Gökçek'i istemediği, Gökçek'inde MHP'den aday olma ihtimali olmasının Melih Gökçek'in AKP'den aday gösterilmesinde etkili olduğu kulislerde konuşulurken, MHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklmasının Erdoğan'ın elini güçlendirdiği belirtildi.
 
Bir başka dikkat çekilen nokta ise Hüseyin Çelik'in AKP Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında Melih Gökçek için söylediği sözler oldu. Çelik basın toplantısında  bayramın son gününde gece yarısı ODTÜ arazisindeki ağaçların kesilmesi ve sonrasında yaşanan tartışmalara ilişkin "ODTÜ ormanları kamunun malıdır. Kurumlar baki, şahıslar fanidir. Melih Gökçek kıyamete kadar büyükşehir belediye başkanı olarak kalmayacak. Mahkeme ne karar verirse, bu, Melih Gökçek’i de bağlar" demişti.
 
MELİH GÖKÇEK AKP'Yİ BÖLDÜ!
 
Bazı AKP'li milletvekili ve bakanların Melih Gökçek için kulis çalışmları yaptığı, Gökçek'in Ankara'daki oyunun yüksek olduğunu söylerlerken tekrar aday olması için uğraştıkları öğrenildi. 
 
 Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da, geçtiğimiz günlerde, Ankara’nın Altındağ İlçesi’nde katıldığı bir açılış töreninde AKP’li Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin belediyeciliğini överek, "Veysel Tiryaki artık buralara dar geliyor, başka güzel güzel, büyük büyük şeyler de olsun diyorum" demişti. (BCE)
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com