Melih Gökçek Belediyenin parasıyla ne yapıyor?

Melih Gökçek Belediyenin parasıyla ne yapıyor?
"Melih Gökçek Belediyenin parasıyla seçim çalışması yapıyor"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin parasıyla seçim çalışmaları yaptığı iddia edildi.

 CHP Ankara İl Başkanı Zeki Alçın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in belediyenin imkanlarını kullanarak propaganda yapmaktan vazgeçmesi gerektiğini söyledi. 

Alçın yaptığı yazılı açıklamada, Gökçek’in, Ankara’nın en kalabalık yeri olan Kızılay’ın göbeği ile Atakule’nin bulunduğu kavşağa astırdığı büyük boy afişlerinde “hile yaparak kendisini öne çıkardığını” belirterek, “Aslında bu afişlerde, 1 Mart’ta belediyenin bütçesinden düzenlenecek bir konferansın duyurusu var. 1 Mart 2014 tarih ve saat 14.00’de Kocatepe Kültür Merkezinde yapılacak konferansın duyurusu yapılmaktadır. Buradaki hile, konferansın duyurusu sol alt köşede küçük belli belirsiz okunacak şekilde yazılmış, ama Gökçek’in resmi boydan boya kaplatılarak, adı ve konferans başlığı yukarıda büyütülerek verilmek suretiyle hileli bir duyuru posteri asılmıştır” diyerek, tepkisini dile getirdi. 

Alçın, açıklamasına şöyle devam etti: 

“Belediye Başkan adayları kendi imkanları ile seçimlere hazırlanır. Seçim propaganda süresince başında bulunduğu kurumun imkanlarını, propagandasına alet ederek yapması etik değildir. Gökçek, diğer adaylarla eşit şartlarda yarışmalı ve propagandasını yapmalıdır. Belediye’nin imkanlarını kullanarak, yarışa dahil olmamalıdır. Gökçek’i etik olmaya davet ediyoruz.” (BCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com