Melih Gökçek Bunuda Yaptı, Zafer Çağlayan Anıtı

Melih Gökçek Bunuda Yaptı, Zafer Çağlayan Anıtı
17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonun ardından, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'a ''Rüşvet olarak verildiği'' öne sürülen 700 bin dolar değerindeki Patek Philippe marka saat çok tartışılmıştı.

CHP Artvin milletvekili Uğur Bayraktutan da, Meclis’in karşısına yapılan kol saatini Meclis gündemine taşıdı.

Uğur Bayraktutan, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın cevaplaması için Meclis’e sunduğu soru önergesinde “kol saatinin rüşveti çağrıştığı bilinirken sanki bir misilleme yaparcasına TBMM’nin karşısındaki Genelkurmay Başkanlığının bulunduğu meydana kol saatinin yapılması uygun olmamıştır” İfadelerini kullandı.

Bayraktutan ayrıca soru önergesinde şu sorulara yer verdi:

-TBMM’nin karşısına rüşvetin sembolü olarak bilinen kol saatinin yapılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

- Anılan güzergahta kol saatinin kaldırılması ile ilgili bir talimatınız olacak mıdır?

Bekir Coşkun da dünkü 'Saat' başlıklı yazısında, Ankara Belediyesi'nin şehrin birçok yerine anıt saatler koyduğunu, Genelkurmay kavşağına ise kol saati koyduğunu yazmıştı.

NELER YAŞANMIŞTI

Türkiye'yi sarsan 17 Aralık yolsuzluk operasyonunda, İranlı iş adamı Rıza Sarraf tarafından eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'a, rüşvet olarak 700 bin liralık saat hediye edildiği iddia edilmişti. Çağlayan ise rüşvet iddialarını yalanlamış ve ''Bana saat verildiğini kim söylüyorsa namerttir, ahlaksızdır'' demişti.

Sarraf'ın bir adamını Cenevre'ye gönderip Çağlayan'ın beğendiği Patek Philippe 5101G marka saat aldırıp, bu saati 25 Eylül 2013 günü teslim ettiği öne sürülmüştü. İddiaya göre Çağlayan saati aldıktan bir gün sonra AmCham Turkey'in 9'uncu kuruluş yıldönümü töreninde ve ertesi gün de Türkiye Kosova arasında imzalanan serbest ticaret antlaşması töreninde taktı.

İşte Uğur Bayraktutan’ın o soru önergesi:

nerge1(1).gif

10003364_545051922280424_1586482161_n.png

(SBK)

Odatv

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com