Melih Gökçek Devlet Bahçeli ile anlaştı!

Melih Gökçek Devlet Bahçeli ile anlaştı!
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile anlaştığı iddia edildi.
30 Mart 2014 yılında gerçekleştirilecek Yerel Seçimler için Partilerin Büyükşehir Belediye Başkan adayları da belli olmaya başladı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek yine AKP'den aday olurken MHP'de enterasan olaylar yaşandı. 2009 yılında yapılan Yerel Seçimlerde MHP'ye Ankara'da rekor seviyede oy aldıran Mansur Yavaş yine MHP'den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklamış, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bu konu ile alakalı olarak " İlgi alanımızdan çıkmış şahsiyet, ne yaparsa yapsın" açıklamasını yapmıştı.
 
Daha sonra Bahçeli, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayları olarak Mevlüt Karakaya'yı açıklamıştı. MHP'den tasfiye edilen Mansur Yavaş Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile anlaştığını iddia etti. Kendi internet sitesinden yazılı bir açıklama yapan Yavaş  “Anlaşıldığı üzere birilerinin Melih Gökçek’i seçtirme gayreti ortadadır. Ankara üzerinde yapılan bu hesapları bozmak gerekmektedir. Bu nedenle CHP yönetiminin tekrar ettikleri adaylık tekliflerini; bir seçenek olarak yol arkadaşlarımla ve beni sevenlerle değerlendirmeye almış bulunmaktayız” dedi.
 
CHP'YE YEŞİL IŞIK YAKTI!
 
CHP'den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için teklif aldığını belirten Yavaş oyunları bozmak için adaylık konusunu tekrar gözden geçireceğini belirterek şu açıklamayı yaptı:
 
“Değerli Dostlarım,
 
Bildiğiniz üzere; 2014 Yerel Seçimleri için Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday adayı olduğumu web sitemden açıklamamın ardından öncelikle MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı tarafından adaylık konusunda şahsımın düşünülmediği vurgulanarak “NEREDEN İSTİYORSA ORADAN ADAY OLABİLİR” açıklaması basına yansımıştır. Daha sonraki günlerde bu konunun Sayın Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye sorulması üzerine “İLGİ ALANIMIZDAN ÇIKMIŞ ŞAHSİYET, NE YAPARSA YAPSIN ” cevabını vermiş, aday yapılmayacağımı kamuoyuna açıklamıştır.
 
Bütün bu açıklamalara rağmen, 40 yıldır emek verdiğim partimin başka bir aday ismini açıklayana kadar Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olduğumu tekrar ettim. MHP yönetiminin gerek kendi yaptırdıkları anketlerde gerekse de bağımsız kamuoyu araştırma şirketlerinin yaptıkları anketlerde ve Ankara Parti Teşkilatlarında yapılan eğilim yoklamalarında, şahsımın MHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmam durumunda seçimin kazanılacağı yönünde sonuçlar çıkmasına rağmen, Sayın Mevlüt Karakaya aday olarak açıklanmıştır (bu anketlerin bir çoğu medyada yayınlanmıştır, diğerlerini de yakında yine buradan açıklanacaktır).
 
30 Ekim 2013 tarihinde Yeni Çağ Gazetesinde Ahmet Takan’ın köşe yazısında Melih Gökçek ve Sayın Devlet Bahçeli’nin görüştükleri ile ilgili yazısını her iki taraf da henüz tekzip etmemiştir. Daha sonrasında Melih Gökçek; adaylığının kesinleşmesinin ardından televizyonlara çıkarak “MHP’nin kapatılarak AKP’ye katılması gerektiği” yönünde açıklamalarda bulunmuştur. Her nedense bu açıklamalara da MHP yönetiminden resmi hiçbir tepki gösterilmemiştir. Bu sessizlik çok anlamlıdır. Ankara’da Melih Gökçek’in bir 5 yıl daha Belediye Başkanı olması için adeta anlaşılmaz bir çaba gösterilmektedir.
 
Partimin başka bir aday açıklamasının ardından, AKP ve CHP de dâhil olmak üzere birçok partiden Belediye Başkanlığı teklifi aldım, makam için parti değiştirmek anlayışından uzak biri olduğumdan bu partiler içerisinde Demokrat Parti’den bağımsız adaylığım gündeme gelmiştir. Parti yöneticilerinin genel merkez binasının satışından elde edecekleri gelirle seçim kampanyasını yürütme niyetleri basına yansıdı. Melih Gökçek’in bu duyumlar üzerine telaşa kapıldığı aşikârdır ki; mülk sahiplerinin talebi olmadan ve imar yasasına aykırı olarak DP Genel Merkez Binasının Kültür Merkezi yapılması kararı alındığı aşağıda gördüğünüz haberle kamuoyuna duyurulmuştur. Duyumlar üzerine içine düşülen bu telaş ve çaba son derece anlamlıdır.
 
Anlaşıldığı üzere; birilerinin Melih Gökçek’i seçtirme gayreti ortadadır. Ankara üzerinde yapılan bu hesapları bozmak gerekmektedir. Bu nedenle CHP yönetiminin tekrar ettikleri adaylık tekliflerini; bir seçenek olarak yol arkadaşlarımla ve beni sevenlerle değerlendirmeye almış bulunmaktayız. Önümüzdeki seçenekler çok net; ya bu oynanan oyuna sessiz kalıp bir 5 yıl daha aynı yönetimle Ankara Büyükşehir Belediyesi yönetilecek, ya da Ankara için adım atacağız. Bu konuyu hafta sonu boyunca istişare edip, kararımı hafta içi kamuoyuyla paylaşacağım.” (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com