Melih Gökçek elveda diyecek!

Melih Gökçek elveda diyecek!
Ankara Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkanı Melih Gökçek'in 'sağlık' nedeniyle bırakacağı iddia edildi.
Dün yaptığımız haberde AKP kulisinden Melih Gökçek ile ilgili bilgiler aktarmıştık. Dün yaptığımız haberde AKP'li üst düzey yöneticilerin, bakanların, milletvekillerinin Melih Gökçek'in AKP-Cemaat savaşında sessiz kaldığını Başbakakn Erdoğan'a aktardıkları, Gökçek'in aday yapılmaması için kulis çalışmalarına başladıklarını duyurmuştuk. Ankara'da Mansur Yavaş'ın oylarının arttığını, AKP'li vekillerin Ali Babacan'ın Ankara adayı olması için çaba sarf ettiklerini belirtmiştik.
 
MELİH GÖKÇEK SAĞLIK GEREKÇESİ İLE BIRAKACAK
 
30 Mart Yerel Seçimleri'nda AKP'den aday olan Melih Gökçek'in adaylıktan sağlık gerekçesi ile çekileceği Vatan Gazetesi yazarı Murat Çelik tarafından iddia edildi. Çelik bugünkü köşe yazısında konuyla ilgili olarak CHP’liler, böyle bir durumda kendi büyükşehir adayları, MHP kökenli Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ın seçimi çok daha rahat şekilde kazanacağı görüşündeler. CHP’nin geleneksel solcu ve Alevi seçmenlerinin Mansur Yavaş ismine mesafeli bir duruş sergileyebileceği yönündeki söylentilerin de olduğuna değinen Çelik şöyle devam etti:
 
"Bu ihtimali göz ardı etmeyen CHP’liler, Yavaş’ın yanında meydanlara çıkacak olan ilçe adaylarının her zamankinden daha fazla önem kazandığını vurguluyorlar.
 
Partide ağırlık kazanan görüş, bir nevi denge unsuru olarak; Yenimahalle’de mevcut başkan Fethi Yaşar, Çankaya’da ise ‘sosyalist sol’ gelenekten gelen ve Alevi bir siyasetçi olan Durdu Özbolat’ın aday olmalarının, büyükşehir sandığını da CHP açısından olumlu etkileyeceği yönünde.
 
Hatta bazı CHP’liler, bizzat Büyükşehir Adayı Mansur Yavaş’ın da bu düşünceyi paylaştığını söylüyorlar.
 
Kulislerde konuşulanlar böyle ama herkes biliyor ki, sonuçta, kulislerde konuşanların değil, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği olacak." (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com