Melih Gökçek'i böyle yalanladı!

Melih Gökçek'i böyle yalanladı!
Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek'in iddiaları üzerine ABD Büyükelçiliği açıklama yaptı.

ABD Büyükelçiliği, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Büyükelçi Francis Ricciardone ile 22 Temmuz’daki görüşmesi ile ilgili açıklamaları kesin bir dille reddetti.

GÖKÇEK’E YALANLAMA

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bugün Beypazarı’nda yaptığı açıklamada, ABD elçisi ile görüştüğünü söylemişti her şeyin organize olduğunu iddia etmişti. Gökçek, büyükelçiyle görüşmesini şu sözlerle anlatmıştı:

‘Size olayların aslını birebir anlatalım’ dedim. Sonunda, ‘Dehşete düştüm’ dedi. ‘Kasım-aralık aylarında Başbakan Erdoğan ve Ak Partiiktidarı gidecek’ demişsiniz dedim. ‘Kim söyledi?’ dedi, ‘yalanlasanıza’ dedim. Yalanlamadı. 17 Aralık’tan sonra da ‘Bir imparatorluğun çöküşünü seyrediyorsunuz’ dedi. Uluslararası olaylar olduğu o kadar net yani. Her şey organize. Türkiye’ye bu baronlar ve Neoconlar hükmetmek kaydıyla siyasi partileri de yeniden dizayn etmeye karar verdi. Öncelikle Başbakan Erdoğan ve Ak Parti’yi götürmeye karar verdiler.”

BÜYÜKELÇİLİK’TEN AÇIKLAMA

ABD Büyükelçiliği konuyla ilgili bir açıklama yaptı ve iddiaları tamamen yalanladı.

Açıklamada şöyle denildi:

ABD Büyükelçiliği, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Büyükelçi Francis Ricciardone ile 22 Temmuz’daki görüşmesi ile ilgili yanlış açıklamayı tamamen reddetmektedir.
Büyükelçi Ricciardone, “Belediye başkanıyla konuşmasında tüm Türk dostlarımızla da teyit ettiğimiz üzere- Amerika Birleşik Devletleri’nin parti veya grupları değil, her zaman Türkiye’yi ve paylaştığımız ilkeleri desteklediğimizi vurguladı. Büyükelçi, paylaşılan demokratik değerler arasında vatandaşların ifade özgürlüğü ve barışçıl toplantı hakkının da bulunduğunun üstünde durdu.

İTHAMLARI KABUL ETMİYORUZ

Büyükelçi ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nin Türk siyasetine karışmadığını ve karışmayacağını ve Amerika’nın bunun aksine olan ithamları kabul etmediğini Belediye Başkanı ile konuşmasında vurguladı.

Amerika’nın politikaları üzerine doğru bilgilendirilmiş tartışmaları, özellikle Türk ve Amerikalılar için önemli olan uluslararası ve yerel konularda, hoş karşılıyoruz ve basından gelen soruları dürüstçe cevaplamak üzere hazır bulunuyoruz.” denildi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com