Melih Gökçek'i zora sokacak yolsuzluk iddiası!

Melih Gökçek'i zora sokacak yolsuzluk iddiası!
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde Bütçe Tahsilat Müdürü Hasan Can sahte makbuzla topladığı vergilerle birlikte kaçtığı iddiaedildi. İddiaya göre Gökçek ise esnafın sahte makbuz karşılığı verdiği paraları tekrar istiyor.

İddiaya göre esnaftan sahte makbuzla yaklaşık olarak 10 milyon lira toplayan Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde Tahsilat ve Bütçe Müdürü olarak görev yapan Hasan Can'ın kaçtığı ileri sürüldü. 10 milyon lira ile ortadan kaybolan Can'ın, sahte makbuzla tahsilatı makam odasında yaptığı iddia edildi.

Büyükşehir Belediyesi'nin Mali Hizmetler Daire Başkanlığı'ndan gelen ödeme emri üzerine yıllardır ödedikleri vergilerin karşılığında verilen makbuzların sahte olduğunu öğrenen esnaf savcılığa suç duyurusunda bulundu.

FATURA ESNAFA KESİLDİ

Tabela vergisi olarak taahhuk eden 3 bin 600 lira ödemeyi belediyede Hasan Can'ın makamında ödeyerek makbuzunu aldığını söyleyen işletmeci M.K, "Ödeme yaparken makamında kamera da vardı. Kamera kayıtlarına baksınlar. Hasan Can görevden alındıktan sonra ödediğimiz parayı bizden tekrar istiyorlar" dedi.

Savcılığa suç duyurusunda bulunan M.K, birçok esnafın tabela, reklam ve birçok vergisini ödemesine karşı ellerindeki makbuzlar sahte olduğu için aynı durumda kaldıklarını ve çoğunun korkudan suç duyurusunda bile bulunamadığı dile getirdi.

SAHTE İLE GERÇEĞİ FARKSIZ

Hasan Can'ın kurbanlarından sadece biri olan M.K şunları söyledi: "Bu ülkede belediyenin müdürüne de güvenemeyeceksek kime güveneceğiz? Ben verdiğim paranın karşılığında makbuz almasam anlarım. Belediyenin içinde kesilen makbuzun sahte olup olmadığını ben nereden bileyim. Hasan Can'ın sahte makbuz vererek bizi dolandırdığı söyleniyor. Bize gösterilen asıl makbuz ile sahte denilen makbuzun hiçbir farkı yok."(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com