Melih Gökçek'ten Şok İtiraf!

Melih Gökçek'ten Şok İtiraf!
Melih Gökçek Ekim ayında yaşanan su baskınlarıyla ilgili açıklama yaptı..

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ekimde yaşanan su baskınlarıyla ilgili olarak, ''Başkentimizde sadece 3 yerde sıkıntımız olduğunu ifade edeyim. Bu çok büyük bir felaketin, çok hafif atlatılması anlamına gelir'' dedi.

Büyükşehir Belediye Meclis toplantısı, Melih Gökçek başkanlığında yapıldı.

Geçen toplantının tutanak özetinin okunmasıyla başlayan toplantıda, 5 ila 18 arasındaki gündem maddelerinin Hukuk ve Tarifeler ile Sosyal İşler komisyonlarına, imar plan değişikliklerine ilişkin 19 ila 39 arasındaki maddelerin de İmar Komisyonuna gönderilmesine oy birliğiyle karar verildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, EGO ve ASKİ genel müdürlüklerinin 2011 yılı performans programlarının da görüşüldüğü toplantıda, AK Parti ve MHP gruplarının temsilcileri, programlarla ilgili görüşlerini, bütçe görüşmeleri sırasında ayrıntılı olarak dile getireceklerini söylerken, CHP grubu adına Ali Ergin konuşma yaptı.

Ergin, Büyükşehir Belediyesinin performans programı kitapçığının kendilerine dün dağıtıldığını, böylesine önemli bir konunun 1 günde incelenmesinin mümkün olmadığını dile getirerek, ''Her 3 kitap 420 sayfadan oluşuyor. Bu programları daha doğru dürüst inceleme fırsatı bulmadan tartışmaya açılmasını doğru bulmadığımı ifade etmek istiyorum'' dedi.

Kitabın sunuş bölümünde Başkan Gökçek'in çok iddialı sözleri bulunduğunu anlatan Ergin, ''Ankara'nın gelişmiş dünya kentleriyle kıyaslandığında neredeyse pek çoğunun önünde olduğunu ifade ediyor. Ankara'nın özellikle bir turizm kenti olduğunu, gelişmişlik anlamında birçok dünya kentinin üzerine çıktığını söylüyor. Kitapçığın sayfalarını incelediğimizde çelişkiler olduğunu, durumun böyle olmadığını görmekteyiz'' diye konuştu.

Ergin'in, ekimdeki etkili yağmurların ardından başkentin pek çok bölgesinde su baskınları yaşandığını, bunun alt yapının yetersizliğini gösterdiğini söylemesi üzerine Gökçek, şunları kaydetti:

''Yaklaşık 24 yıldan beri bu kadar hiç yağmayan yağmur, bir günde ve çok kısa bir süre içinde Ankara'ya yağdı. Başkentimizde sadece 3 yerde sıkıntımız olduğunu ifade edeyim. Bu, çok büyük bir felaketin, çok hafif atlatılması anlamına gelir. Bunun da bilinmesinde fayda var. Yurt dışıyla kendimizi mukayese ettiğimizde, hiçbir şekilde yurt dışından aşağıda değiliz. Üstün taraflarımız var. Bu konuda da bütçe konuşmalarında teker teker size bu üstün konuları gösteririz. Bu konuda iyi hazırlanın lütfen. Avrupa'da ve Amerika'da kentsel dönüşüm projelerinde bizden daha üstün olan kenti, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bizden üstün olan kenti, rekreasyon alanları konusunda bizden daha yukarıda olan kenti mutlaka gösterin bize. Bunu da bekleyeceğim bakalım.''

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediyesi, ASKİ ve EGO'nun 2011 yılı performans programları kabul edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com