Melik Gökçek'i korku sardı!

Melik Gökçek'i korku sardı!
AKP ve cemaat arasındaki kavgada bügüne kadar sessizliğini koruyan Melih Gökçek tarafını seçti

AKP içerisinde eleştirilerin hedefine gelen AKP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Melih Gökçek adaylığının geri çekileceği söylentilerinden sonra tarafını belli etti. Gökçek, yaptığı konuşmada adını vermeden de olsa  Fethullah Gülen'e gönderme yapmaya başladı. 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonu simgesi haline gelen " ayakkabı kutuları" konusu üzerinden, Erdoğan gibi bunun kendilerine yapılan oyun olduğuna değinen Gökçek, iddiasını birde fıkra ile güçlendirmeye çalıştı. İsim vermeden operasyonu yapan savcı ve emniyeti sahiplenen Gülen Hareketini, cambaz gösterisinde yankesicilik yapan cepcilere benzeten Gökçek, böylelikle son seçimlerde kendisine büyük destek veren Gülen Hareketini karşısına almış oldu.

Aralık ayına gelindiğinde ise 5 davanın aynı anda açıldığını belirten Melih Gökçek, özellikle seçim öncesi dönemin beklendiğini vurgulayarak, şöyle örnek verdi:

"CAMBAZA BAK DİYORLAR..."

"Bunu anlamak mümkün değil. Ama ne yaptılar? Algı yönetimi yaptılar. Getirdi bir ayakkabı kutusu koydular, içinde 4.5 milyon dolar olduğunu söylediler. O neoconların, önceden insanlara algı yönetimi yapmak için zihnini bir yere endekslemek için yaptığı bir oyun. Kutu deyince yolsuzluk, kutu deyince Recep Tayyip Erdoğan, kutu deyince AKP, yani biz akla gelmeye başladık. Ama esas soygun ne? Bilir misiniz cambaz vardır, panayırlarda gezer. Aniden düşüyormuş gibi yapınca 'cambaza bak düşüyor' diye bağıran cepçiler, ceplerden paraları çeker. Şimdi 'cambaza bakın' yerini 'kutuya bakın' aldı."(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com