Melike'nin Ciğeri 'Beren'e Can Oldu

Melike'nin Ciğeri 'Beren'e Can Oldu
Konya'da beyninde sıvı oluşması nedeniyle beyin ölümü gerçekleşen yedi aylık Melike Nur Taş'ın organları ailesince bağışlandı.

Melike Nur'un karaciğeri yaşamak için organ bekleyen sekiz aylık Beren Şenocak'ı hayata bağladı. Konya'da Yazlıca Köyü'nde oturan Abdullah - Ayşegül Taş çiftinin yedi aylık bebeği Melike Nur 'beyninde sıvı oluşması' nedeniyle Meram Eğitim Araştırma Hastanesi'nde sekiz gün boyunca yoğun bakımdaydı. Önceki akşam bebeğin beyin ölümü gerçekleşti. Anne ve babası küçük kızlarının organlarını bağışlama kararı aldı.

Bu sıralarda İstanbul'da Memorial Hastanesi'nde sekiz aylık Beren Şenocak, yaşam mücadalesi veriyordu. Beren'in safra yolları gelişmemişti ve daha üç aylıkken ameliyat olmuştu. Sonrasındaysa karaciğeri çalışmayınca siroza yakalanmıştı. Organ bekliyordu. Beren'i yaşama bağlayan karaciğer sabaha karşı Sağlık Bakanlığı uçağıyla İstanbul'a getirilip, Beren'e nakledildi. Her iki hastanenin doktorları Taş ailesini duyarlılığı nedeniyle tebrik etti ve örnek olmasını istedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com