Melikgazi Belediyesi Atık Yemekleri Topluyor

Melikgazi Belediyesi Atık Yemekleri Topluyor
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, atıkların toplanılması ve ekonomiye kazandırılması çalışmaları ve uygulamalarında Melikgazi Belediyesi’nin örnek ve referans gösterildiğini söyledi.

KAYSERİ - Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, atıkların toplanılması ve ekonomiye kazandırılması çalışmaları ve uygulamalarında Melikgazi Belediyesi’nin örnek ve referans gösterildiğini söyledi.

Melikgazi Belediyesi olarak 10 yıl önce atık kâğıt toplama ile işe başlanıldığını, cam, metal, yağ, elektronik atıklar ile devam ettiklerini son olarak ise araba lastiklerini topladıklarını belirten Büyükkılıç, “Belediye olarak atıkları toplayarak hem hammadde kaybını önlüyoruz. Hem de geri dönüşüm ile ekonomiye katkı sağlıyoruz. Şimdi de atık yemekleri toplamaya yönelik çalışma başlattık. Bu çalışma ile ilgili olarak Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yalçın Şevki Yıldız belediyemiz yöneticilerine bilgi verdi. Önümüzdeki günlerde belediye olarak atık yemekleri de toplayarak bundan enerji elde ederek önemli bir projenin ilk’ini gerçekleştireceğiz.” dedi.

Temizlik ve Çevre İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Müdürü ile geri dönüşüm tesisi yetkililerinin katıldığı bilgilendirme toplantısında Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yalçın Şevki Yıldız, atık yemeklerin toplanılması, depolanması, enerjiye dönüştürülmesi gibi ana başlıklarla bilgiler verdi.

Atık yemeklerden biyogaz enerji elde edilmesi projesini TUBİTAK kurumuna sunduklarını ve ilgi gördüğünü ifade eden Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yalçın Şevki Yıldız, bu projenin uygulanabilmesi için Melikgazi Belediyesi ile birlikte ön çalışma yaptıklarını çünkü belediyenin bu konuda yeterince deneyimi ve bilgisi olduğunu söyledi.

Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com