Memduh Ün’ün sağlık durumu nasıl?

Memduh Ün’ün sağlık durumu nasıl?
Bodrum ilçesinde yaşayan ünlü yönetmen Memduh Ün’ün sağlık durumunun iyi olduğu, evdeki yardımcıları tarafından açıklandı.

Torba Mahallesinde oturan Memduh Ün, geçen hafta rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Soğuk algınlığı ve halsizlik nedeniyle bir servise alındı. Hastanede gördüğü iki günlük tedavi sonrası taburcu edilen Ün’ün sağlık durumunun iyi olduğu ve evinde dinlendiği belirtildi.
 
Birçok yayın organında çıkan haberleri Memduh Ün’ün yardımcısı yalanladı.

İki gün önce hastaneye gittiklerini söyleyen Ün’ün yardımcısı, “biraz soğuk almıştı biz de hastaneye götürdük. İki gün hastanede kaldı. Yoğun bakımda yatmadı. Yalan haber yapmışlar. Şu an iyi durumu. Biz her ay gideriz hastaneye, rutin kontrollere. Fatma hanım evde yok İstanbul’da, Memduh bey evde dinleniyor."
 
Memduh Ün (93), Beşiktaş'ın 1940-41 sezonunu şampiyon bitiren kadroda futbolcu olarak görev yaptı. Memduh Ün, futboldan koptuktan sonra Turhan Ün takma adıyla 1947'de sinemada oyuncu olarak yer aldı, 1951'de Arşavir Alyanak'la birlikte Yakut Film adlı bir şirket kurdu. Yönetmenlik deneyimini geliştirince bu kez kendi adına Uğur Film adında bir şirket kurarak çalışmalarını sürdürdü. Oyunculuk, yönetmenlik ve yapımcılığın yanı sıra, film senaryoları yazdı. Ayrıca, bir filmin müziğini, iki filmin kurgusunu yaptı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com