"Memur Haklarının Önünün Açılması İçin EVET"

"Memur Haklarının Önünün Açılması İçin EVET"
Memur-Sen Kütahya İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Kütahya Şube Başkanı Kamil Uçan, yaptığı açıklamda 12 Eylül'de yapılacak referanduma kamu görevlilerinin menfaatlerini korumak ve sendikal hakların önünü iyice açmak için Memur-Sen olarak referanduma "EV

Memur-Sen Kütahya İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Kütahya Şube Başkanı Kamil Uçan, yaptığı açıklamda 12 Eylül'de yapılacak referanduma kamu görevlilerinin menfaatlerini korumak ve sendikal hakların önünü iyice açmak için Memur-Sen olarak referanduma 'EVET' diyeceklerini açıkladı.
Memur-Sen Kütahya İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Kütahya Şube Başkanı Kamil Uçan, yaptığı yazılı açıklamada, ülke olarak tarihin mutlaka kaydedeceği ve ileride tarihçilerin üzerinde mutlaka değerlendirmelerde bulunacağı önemli bir süreci yaşadıklarını söyledi. Referandumun ülke yararına olduğuna dikkat çeken Uçan, memurların, işçilerin, esnafın ve toplum diğer bütün kesminin bu fırsata 12 Eylül'de 'EVET' demeleri gerektiğini özellikel belirtti.
12 Eylüldeki halk oylamasının çok büyük öneme sahip olduğunu ifade eden Uçan, 12 Eylül'de yapılcak halk oylamsındaki pakette isteklerine cevap verecek kadar maddenin olmadığını ancak yinde birçok iyleştirmenin pakette olduğuna dikkat çekerek konuşmasını şöyle sürdürü:
'' Her fırsatta demokrasinin gelişmesinden, düşünce özgürlüğünde yana eylem ve söylem içerisinde olduk. Bugün de 12 Eylül referandumuna ilişkin, beklentilerimizi tam anlamıyla karşılamaktan uzak olmakla birlikte, paket beklentilerimiz yönünde atılmış samimi bir adımdır değerlendirmesiyle Memur-Sen olarak bu pakete tam destek vereceğimizi ifade ediyoruz. Bunu geçtiğimiz günlerde Kütahya Demokrasi Platformu'nun bir üyesi olarak da dile getirmiştik.
Memur-Sen ve Memur-Sen'e bağlı sendikalar olarak kurulduğumuz günden beri her şartta ve her zaman demokratikleşmeden ve özgürlük alanlarının genişletilmesinden yana tavır aldık
Memur sendikalarının yıllardan beri en önemli taleplerinden birisi Toplu Sözleşmeli ve Grevli Sendika Yasası çıkmasıdır. Paket içerisinde, geçmişten bugüne, hep bir ağızdan talep ettiğimiz toplu sözleşme hakkı sağlanırken sus-pus olmanın ne anlama geldiğini kamu çalışanlarının anlamakta zorlu çekmeyeceğine inanıyoruz. Şunu da bir kez daha ifade etmek istiyoruz ki bu paketi ve bu paketin istikametindeki anayasal-yasal düzenlemeleri hangi siyasi parti çıkarırsa çıkarsın, adı ne olursa olsun Memur-Sen destek verecektir, 'evet' diyecektir. Çünkü biz sivil topluma geçişin önemli olduğuna, askerin, yargının kendi işine bakması gerektiğine inanıyoruz. Milli iradesin üstünde, milli iradeyi denetleyen, millete nizam veren yapılar istemiyoruz. Kamu görevlilerinin ortak hak ve menfaatlerini korumayı önceleyen sendikaların ve üyelerinin anayasa değişikliği paketine 'evet' diyeceğine ve sonuçta millet idaresinin kazanacağına inanıyoruz. Biz Anyasa değişikliği paketinin parti üstü olduğunu ve hiçbir partiye bağlı olmadığını düşündüğümüz için 'evet' diyoruz. Birçok eksik olabilir bu pakette ama demokrasinin, hak ve özgürlüklerin önündeki engellerin kalkması için bu fırsattır. Onun için bizde Memur-Sen ve Memur-Sen'e bağlı sendikalar olarak bu fırsatı değerlendirmek istiyoruz' şeklinde açıklamlarda bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com