Memur işi leğen board!

Memur işi leğen board!
"Memura verilen zamla Uludağ'da değil ancak leğenle kayılabilir"

KAYSERİ’de memura yapılan yeni yıl zammının yetersiz olduğunu belirten Türk Eğitim Sen 2 Nolu Şube üyesi ögretmenler, kent merkezindeki bir parkta leğenle kaydı. Memurlar ‘’ Bizim gücümüz Uludağ’da Erciyes’te kaymaya yetmiyor. Memura verilen zamla ancak leğenle kayılabilir’’ dediler

Türk Eğitim Sen 2 Nolu Şube başkanı Ali İhsan Öztürk, kent merkezindeki Melikgazi ilçesi Gültepe parkında önce leğenle kayabilecekleri bir parkur oluşturdu. Daha sonra elindeki kırmızı bantla güvenlik şeridi çekti. İki ögretmen arkadaşını hakem olarak görevlendirip, göğüslerine 657 ile başlayan üyelerine yarışmacı numarası veren Ali İhsan Öztürk’’ Hükümet memurlara 2012 yılı için komik bir zam verdi.
O nedenle sömestr tatilinde ögretmenlerin bu zamla tatile çıkması söz konusu olamadı.

Biz de arkadaşlarımızı biraz olsun eğlendirmek , zammı protesto etmek için leğen board yarışması düzenledik. Evden leğeni kapıp gelen arkadaşlarımızla birlikte Gültepe parkında kaydık. Zaman zaman böyle eylemleri yapmaya devam edeceğiz.’’ dedi. Hayli ilginç görüntülere sahne olan eylem sırasında şube başkanı Öztürk’ün kendilerini izleyen sivil polis memurlarına ‘’ Polis arkadaşlar, yarışmanın başlaması için hava bir el ateş eder misiniz ? ‘’ diye sorması, kahkahalara yol açtı. Gültepe Parkındaki eyleme yaklaşık , sendika üyesi 10 ögretmen katıldı. Gazetecilerin yanı sıra sivil polis memurları da bu eylemi görüntüledi.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com