Memur maaşları da güncellensin

Memur maaşları da güncellensin
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Karaman gezisi sırasında zamları da eleştirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Karaman'ın Ermenek, Göktepe, Sarıveliler ilçe ve köylerini gezerek vatandaşla sohbet etti. Çatalbadem Köyü'nde Mustafa Tarım isimli vatandaşın evine konuk olan Kılıçdaroğlu, yer sofrasında, Arap aşı, bulgur pilavı, keçi yoğurdu ve üzümden oluşan yemeği büyük keyifle yedi. CHP lideri, beğenisini “Uzun zamandır bu kadar güzel çorba içmemiştim” diyerek ortaya koydu.
 
'ÇALIŞANLARIN MAAŞLARINI DA GÜNCELLESİNLER'
 
Karaman'da vatandaşın ÖTV artışları ve zamlar konusundaki şikâyetini dinleyen Kılıçdaroğlu, “Zammın adını değiştirdiler 'güncelleme' yaptılar. Madem güncelleme yapıyorlar, o zaman emekli, memur ve çalışanların maaşlarını da güncellesinler” dedi.
 
'VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTACAĞIZ'
 

Demokrasi standardının yükseltilmesi için her türlü katkıyı yapacaklarını söyleyen CHP lideri, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hak ve özgürlüklerin Batı standartlarında olması için sadece güncellemek yetmez. Güncellemenin ötesine geçmemiz lazım. Seçimlerde 'Türkiye'ye demokrasi ve özgürlüğü getirmek içinmücadele edeceğiz' dedik. Verdiğimiz sözü tutacağız.”
 
'BAŞÖRTÜSÜNÜ ARTIK GERİDE BIRAKMALIYIZ'

 
Kılıçdaroğlu, BDP'nin Meclis'te verdiği önergeyle yeniden gündeme gelen başörtüsü konusunda da çarpıcı açıklamalarda bulunarak, “Başörtüsü problemini artık geride bırakmalıyız. Ona da gerek yok arkadaşlar. Bakın aramızda başı örtülü kardeşlerimiz de var, başı açık kardeşlerimiz de var. Ayrım yapılabilir mi? Ayrım yapmak doğru mudur? Yeni CHP; insanı odak alan, insana saygı duyan, onu yücelten, onun dertlerine kilitlenen, dertlerini çözdüğü zaman da ruhu huzura kavuşan bir anlayışı yansıtıyor. O anlayışla yola çıktık” dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com