Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tonbul:

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tonbul:
Memur-Sen aynı zamanda Arakan'da bir yetimhane, Somali'ye uzanan bir ekmek, Gazze'de bombaların önünde duran bir şemsiye olmaya devam edecek. Nerede bir mazlum, mağdur varsa Memur-Sen orada olacak

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, "Memur-Sen aynı zamanda Arakan'da bir yetimhane, Somali'ye uzanan bir ekmek, Gazze'de bombaların önünde duran bir şemsiye olmaya devam edecek. Nerede bir mazlum, mağdur varsa Memur-Sen orada olacak" dedi.

Tonbul, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Afyonkarahisar'da Memur-Sen İl Temsilcisi Abdullah Çelik'i makamında ziyaretinde yaptığı konuşmada, sendikacılıkta şubat, mart, nisan ve mayıs aylarının önemli aylar olduğunu hem yapılan işleri anlatmak hem de yeni üyelerle buluşmak üzere gezi programı düzenlediklerini bildirdi.

Etkinlikler kapsamında ilk duraklarının Afyonkarahisar olduğunu ifade eden Tonbul, Memur-Sen'in Türkiye'de yetkili konfederasyon olduğunu anımsatarak, "10 hizmet kolunda yetkili kolu var. Sadece kültür hizmet kolunda yetkili bir hizmet kolumuz yok. Diger bütün hizmet kollarında Memur-Sen yetkili" diye konuştu.

Memur-Sen'in, üyelerinin hakkını toplu sözleşme masasında savunacağını ancak sadece bir sendika bir konfederasyon olarak görülmemesi gerektiğini dile getiren Tonbul, şunları kaydetti:

"Memur-Sen aynı zamanda Arakan'da bir yetimhane, Somali'ye uzanan bir ekmek, Gazze'de bombaların önünde duran bir şemsiye olmaya devam edecek. Nerede bir mazlum, mağdur varsa Memur-Sen orada olacak. Geçen günlerde Suriye için Memur-Sen öncülüğünde yine bir kampanya başlatıldı Türkiye'nin her tarafında. Belki bizim sınırlarımız içerisinde olanlara bir şekilde devlet veya vatandaşlar el uzatıyor ama Suriye'nin içerisin de özellikle Humus'ta, Hama'da, Yermuk Kampları'nda açlıktan ölümler başladı. Bu insanlar Türkiye'nin veya dünyanın çeşitli yerlerine yayılmış, kopmuş durumdalar. Memur-Sen'i, sendikal faaliyetlerin yanında böyle yardım durumlarında da görüyoruz. İnşallah bundan sonrada yardım faaliyetlerimize devam edeceğiz."

Muhabir: Mustafa Güngör
Yayınlayan: Mürsel Çetin

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com