Memur-Sen'in "Büyük Türkiye Buluşması"

Memur-Senin Büyük Türkiye Buluşması
Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu:

ANKARA (AA) - Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, "17 Aralık’la birlikte ortaya çıkan 'Büyük Türkiye' hedefini akamete uğratmaya dönük sivil vesayet çabası ve paralel devlet yapılanması, milleti ve devleti demokratikleşme, özgürleşme yolculuğundan döndürmemelidir. Yorulmadan daha demokratik devlet, daha özgür millet hedefine uzanmalıyız" dedi.

Gündoğdu, sendikalarınca düzenlenen ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı, "Medeniyet, İnsan, Demokrasi ve Şehirler" konulu "Büyük Türkiye Buluşması"nda, toplu sözleşme sürecinde elde ettikleri kazanımlardan bahsederek, toplu sözleşme görüşmelerinde ve Kamu Personeli Danışma Kurulu’nda gerçekleştirilmesi konusunda fikir birliğine varılan teklif ve taleplerin de hayata geçirilmesini beklediklerini söyledi. 

Başörtüsüne özgürlük için başlattıkları "Özgürlük için On Milyon İmza" kampanyasında 12 milyon 300 bin imzayla topladıklarını anımsatan Gündoğdu, bugün Mecilis'te CHP'lilerin bile başörtülülere "Bacım" dediğini dile getirdi. 

Gündoğdu, 17 Aralık küresel operasyonuyla vesayetin artçı dalgalarıyla karşı karşıya bulunulduğuna değinerek, yolsuzluğun da vesayetin her türlüsünün de karşısında olduklarını vurguladı.

Gündoğdu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"17 Aralık’la birlikte ortaya çıkan 'Büyük Türkiye' hedefini akamete uğratmaya dönük sivil vesayet çabası ve paralel devlet yapılanması, milleti ve devleti demokratikleşme, özgürleşme yolculuğundan döndürmemelidir. Yorulmadan daha demokratik devlet, daha özgür millet hedefine uzanmalıyız. 12 Eylül 2010 referandumuyla daha da netleştirdiğimiz yol haritasına sadık kalmalı, hukukun üstünlüğüne dayanan demokratik sosyal hukuk devletini gerçek anlamda tesis etmeliyiz. Paralel devleti ve uzantılarını, yolsuzluk iddialarını hukukun evrensel kurallarına, adil yargılamaya ve bağımsız yargıya dair ilkelere sadık kalarak açığa kavuşturmalıyız. Ancak kayıt dışı siyasete de göz yummamalıyız. 17 Aralık'la birlikte varlığı açığa çıkan emniyet ve yargıdaki paralel devlet kurgusu üzerinden, geçmişte kurulan vesayet tezgahlarının faillerinin mağdur edilmiş olabileceği gibi bir yanılgıya düşmemeliyiz. Bugünün vesayet tasarlayıcılarına kızgınlığımız, dünün vesayetçilerine merhamet kapılarını asla açmamalı. Dün bu milletin önüne vesayet mayınları döşeyenler, en az bugün bu işe tevessül edenler kadar, millete ve millet iradesine saygıda kusur etmişlerdir. Hukuk, merhamet değil adalet aracıdır."

Adaletin tesisinde hatalar, hakkı ihlal edilenler varsa bunun ortaya çıkarılması gerektiğinin altını çizen Gündoğdu, ancak hata yapıldığı hatta kumpas olduğu ön kabulüyle geçmişin vesayetçilerine kanun yoluyla yeniden yargılama hakkı verilmesinin, milletin vicdanında yaralara neden olacağını söyledi. 

"Yeniden yargılanma, vesayete odaklanmışların yeniden yapılanması tehdidini kendi ellerimizle oluşturmak olur" diyen Gündoğdu, son operasyonda, hedefin AK Parti Genel Başkanı değil Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı ve Başbakan üzerinden Türkiye olduğunu aktardı.

-"(Direnen adam)ı devre dışı bırakmaya odaklandılar"

Gündoğdu, 17 Aralık operasyonunun fitilini ateşleyenlerin, Çözüm Sürecini sona erdirmeyi ve Türkiye’nin yeniden terör girdabına düşmesini isteyenler olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

"Yeni Türkiye ve yeni anayasa hedefini akamete uğratmak için didişenlerdir. Büyük Türkiye yolculuğunun sona ermesini ve Türkiye’nin eski günlerine dönmesini dileyenlerdir. Milletin sivil siyasete olan inancını kaybettirerek vesayete ve darbelere vize kolaylığı sağlayan üstünlerin hukuku anlayışını yeniden hayata geçirmek isteyenlerdir. Bütün bu planların, hayallerin ve hedeflerin gerçekleşmesi için günün kullanılan 'Uzun adam'ı, Memur-Sen'e göre 'Direnen adam'ı devre dışı bırakmaya odaklandılar. Türkçe ezan zulmüne son verip ezanın tekrar Arapça okunmasını sağlayan Menderes niçin hedef alınmışsa 'Direnen adam' onun için hedeftir. Bu ülkeyi dünyayla tanıştıran ve küresel rekabetin öznesi olacağına inandıran Özal niçin hedef alınmışsa, 'Direnen adam' onun için hedeftir. 'Namlusu millete dönmüş tanka selam durmam' çıkışıyla vesayete karşı koyan 'Muhsin Başkan' niçin hedef alınmışsa 'Direnen adam' onun için hedeftir. Devletin kasasına çöreklenmiş şebekenin defterini düren, D-8’le İslam dünyasını ayağa kaldırmaya çalışan ve kendisini İslam birliğine adayan 'Savunan adam Erbakan Hoca'mız' niçin hedef alınmışsa 'Direnen adam' onun için hedeftir."

-"Bu sefer başaramayacaklar"

Bu hesabı yapanların milleti unuttukların dile getiren Gündoğdu, "Liderlerine, egemenliğine, bağımsızlığına kurulan tezgahları kavrayan ve idrak eden bir millet var artık. O yüzden bu sefer başaramayacaklar. Mısır’da Mursi’ye yapılanın Türkiye’de hayata geçirilmesine hem millet hem Memur-Sen izin vermeyeceğiz. Türkiye’de binlerce Rabia meydanı, milyonlarca Esma olduğunu herkes bilmelidir. İnanarak, güvenerek ve isteyerek seçtiğimiz siyasi iradenin de milletin oylarıyla seçilen Başbakanın da yanındayız. Sandıkla gelenlerin, vesayetle gitmesine asla müsaade etmeyeceğiz" diye konuştu.

Ankara Büyükşehir Başkanı Melih Gökçek ise Memur-Sen ile hiçbir sorun yaşamadıklarını belirterek, sosyal denge sözleşmesini seçimleri kazanmaları halinde yeniden yapacaklarını söyledi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com