Memur yine alanlara iniyor

Memur yine alanlara iniyor
Memurlar, Kamu Görevlileri Hakem Heyeti tarafından hükme bağlanan yüzde 4+4’lük artışları protesto etmek için alanlara inerek, “Memurun Sözleşme Masası”nı kuracak.

6-7 Haziran 2012 tarihlerinde Ankara’da Sakarya Caddesinde başta olmak üzere belirlenen illerde kurulacak olan masada HAKSEN’in talepleri doğal hakem kurulu olarak halka sunulacak.

Bu yıl memurların tarihinde ilk defa kurulan toplu sözleşme masasının memurlar ve emekliler açısından hayal kırıklığına neden olduğunu belirten HAKSEN Genel Başkanı Ayhan Çivi yapılacak eylemle ilgili şunları söyledi:

“Adı her ne kadar toplu sözleşme olsa da masada en son sözü yine hükümet söylemiştir. Hakem Kurulu da bu kararları onaylamak durumunda kalmıştır. Toplu sözleşme sürecinde yetkili sendikaların kendi aralarında bir mutabakat sağlayamaması da memur ve emeklinin aleyhine olmuştur. Kuracağımız ‘Memurun Sözleşme Masası’nda temel üç talebimizi halkın hakemliğine sunacağız. Memur maaş artışlarının enflasyon+büyüme kadar olması, memurlara çalışırken yapılan ek ödemelerin emekli aylığı hesabında dikkate alınması ve 4/C dahil olmak üzere tüm sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi. Bizim sözleşme masamızın doğal hakem kurulu halk olacaktır.” (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com