Memura disiplin affı geliyor

Memura disiplin affı geliyor
Memurların disiplin cezalarına af geliyor. 1 Ocak 1995 ile 11 Eylül 2012 bütün disiplin cezaları sonuçları ile affedilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı hazırlıklara başladı.
 
1 Ocak 1995 ile 11 Eylül 2012 tarihleri arasındaki 17 yıllık süreçte verilen disiplin cezaları, bütün sonuçları ile birlikte affedilecek.
 
NTV’nin haberine göre, hazırlanan yasa taslağına son şeklini hükümet verecek. Taslak bu haliyle yasalaşırsa, sadece halen çalışan memur ve kamu görevlilerini değil, eski memurları da kapsayacak.
 
Devam eden soruşturma ve kovuşturmalar sonlandırılacak, kesinleşmiş cezaların uygulaması ise durdurulacak. Ayrıca, affedilen cezalar sicil dosyalarından da silinecek.
 
TAZMİNAT TALEP EDİLEMEYECEK
 
Disiplin cezası nedeniyle kıdemi durdurulan veya terfi alamayanlar özlük hakları ve maddi tazminat talebinde bulunamayacak.
 
MESLEĞE DÖNÜŞ YOLU
 
Taslak Meclis'ten geçerse daha önce meslekten atılan ve memuriyetten men edilenlerin yeniden devlet memuru olabilmelerinin önü açılacak.
 
RÜŞVET-DOLANDIRICILIK KAPSAM DIŞI
 
Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar, zimmet, rüşvet, dolandırıcılık gibi yüz kızartıcı suçlar ve devlet sırlarını açığa çıkarmaktan verilen disiplin cezaları kapsam dışında tutulacak. Aftan Türk Silahlı Kuvvetler personeli yararlanamayacak.
 
Taslak, 2006 yılında çıkarılan af yasasından yararlanamayanları da kapsayacak. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com