Memurlar Derneği de 'evet' diyecek!

Memurlar Derneği de 'evet' diyecek!
Afyonkarahisar Memur Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (AFMEYAD), 12 Eylül'de yapılacak referandumda 'evet' diyecek.

Afyonkarahisar Memur Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (AFMEYAD), 12 Eylül'de yapılacak referandumda 'evet' diyecek.
Konuyla ilgili açıklama yapan AFMEYAD Başkanı Mehmet Alpöz, Türkiye'nin vesayet yönetiminden kurtulması için bu referandumu sivil bir Anayasa'nın ilk adımı olarak gördüklerini söyledi. Sivil bir Anayasa'ya ihtiyacın kaçınılmaz bir hale geldiğini belirten AFMEYAD Başkanı Alpöz, herkesin kendisiyle ilgili kişisel verilerin korunması, hiç kimsenin inancından, başörtüsünden, milliyetinden ve ibadetinden dolayı fişlenmemesi için referandumda 'evet' diyeceklerini dile getirdi.
Ordudan atılanların haklı ise görevlerine geri dönmesi ve mağduriyetlerinin giderilmesini istediklerini ifade eden Alpöz, 'Anayasa Mahkemesi ve HSYK'daki bir grup ayrıcalıklı yargıcın bir başka ayrıcalıkla grubu seçtiği, sonrada o grubun geri dönüp kendisini seçenleri seçtiği kapalı devre düzenin ortadan kalkması için 'evet' diyeceğiz.' şeklinde konuştu.
'Evet' oyu kullanarak sivillerin askeri mahkemede yargılanmamasına ve 12 Eylül darbecilerine yargı yolunun açılmasına vesile olacaklarını aktaran Alpöz, şöyle devam etti:
'Memurlara ve kamu görevlilerine toplu sözleşme hakkı tanınmış, uyuşmazlık halinde Hakem Kurulu'na gitmelerine olanak sağlanmış ve hükümet son mercii olmaktan çıkmıştır.
Biz memurlar açısından yeterli olmasa da güzel bir gelişmedir. Referanduma sunulan kanunlar yeterli olmasa da demokratikleşme adına güzel gelişme olduğu için AFMEYAD olarak 'evet' diyeceğiz.'
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com