Memurları kızdıracak açıklama!

Memurları kızdıracak açıklama!
'Devlet memuru oluyor birisi, ondan sonra yat, uzan, para kazan, böyle bir şey yok."

Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar, memurları kızdıracak açıklamalarda bulundu. Hükümet olarak jakoben zihniyetleri ellerinin tersiyle ittiklerini, artık üreten hizmet yapan anlayışla yapılarını oluşturmaya çalıştıklarını savunan Bayraktar, ”Devlet memuru oluyor birisi, ondan sonra yat, uzan, para kazan, böyle bir şey yok.” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Türkiye Tuğla ve Kiremit Zirvesi’nin açılışında yaptığı konuşmada, inşaat malzemeleri arasında tuğla ve kiremidin son derece önemli olduğunu belirtti. Bayraktar, son yıllarda izolasyon ve ısı yalıtımının öne çıktığına işaret ederek, inşaat teknolojisi ve tekniğinin de çok değiştiğini ve geliştiğini vurguladı.

Bakan Bayraktar, artık tuğla üretiminde Türkiye’nin Çin ve İran’la yarıştığını ifade ederek, “Çin, açık ara birinci. Biz İran ile fifti fifti(yarı yarıya) gidiyoruz. Biz kalite yönünden İran’dan ilerdeyiz. Üretim yönünden İran bizden ileride. Böyle bir durumdayız. Artık dünyada inşaat sektörü, Türkiye’nin en iyi bildiği iş. Son 10 yılda Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kurduğu hükümetler döneminde 500 binden fazla konut yaptık. Özel sektör de 4.5 milyon konut yaptı. Türkiye’de 10 sene içinde 5 milyon konut yapıldı. İnşaat sektörümüz çok ciddi bir tecrübe kazandı, ciddi bir portföy oluşturdu” diye konuştu.

“6.5 MİLYON KONUT RİSK ALTINDA”

Bakan Bayraktar, 76 milyonluk Türkiye’nin nüfusunun yüzde 76-77’sine yakınının şehirlerde yaşadığını belirterek, bunun sonucu olarak da konut ihtiyacının arttığını kaydetti.

Kentsel dönüşüme ilişkin olarak ise, “Şu anda aşağı yukarı 30 bölgede riskli alan ilanı yaptık. Vatandaşın talebiyle de yaklaşık 9 bine yakın birim konut riskli olarak tespit edildi” diyen Bayraktar, Türkiye’de deprem aksı üzerinde bulunan 6.5 milyon birim konutun risk taşıdığını dile getirdi. Bayraktar, bunların 20 yılda yenilenmesi, iki yıl içinde de vatandaşı inandırmaları, güvendirmeleri gerektiğini ifade etti.

“YAT, UZAN, PARA KAZAN, BÖYLE BİR ŞEY YOK”

Memuriyet sistemine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Bakan Bayraktar, “Bunun için bizim çevre ve şehircilik il müdürlüklerimizde de eskiye göre şu anda 20 misli daha çok evrak geliyor, daha çok iş oluyor. Tabii 657 sayılı Kanun da bize uymuyor. Devlet memuru oluyor birisi, ondan sonra yat, uzan, para kazan, böyle bir şey yok. Çalışan, üreten, faydalı olan öne geçecek, ikili ilişkilerle nabız tutanlar değil. Kim üretiyorsa, kim başarılıysa, kim faydalıysa onlar öne geçecek. Ama siyasi kulislerde nabız tutarak öne geçenlere imkan vermemek lazım. Tarafsız, adil, üretken bir yapıyı kazanmamız lazım” dedi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com