'Menderes'i astık seni de asarız’

'Menderes'i astık seni de asarız’
Eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e gönderilen esrarengiz not...
Eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu’nun ziyaretinde, 1966’da Giresun’da konuşma yaparken kendisine “Seni de asarız” diye bir not geldiğini anlattı.

Habertürk'ün haberine göre, komisyonun Demirel’in evinde gerçekleştirdiği görüşmenin 67 sayfalık tutanağı yayınlandı. Görüşmenin satırbaşları şöyle:
 
İDAM NOTU
 
Eğer bir ülkede meclisi hapishaneye götürürseniz, seçim manasını yitirmiştir ve bir kere başbakan asarsanız, gelecek başbakanların hepsi çalıştığı odada darağacı görür.

1966’da Giresun’da, kısmi senato seçiminde, vatandaş bir kâğıt gönderdi. Giresun’da büyük bir çınar ağacı vardır, onun altında. Diyor ki: “Menderes’i astık, seni de asarız.”
 
YASSIADA HAYALETİ
 
TBMM’ye gelinip, senato dahil, 71 muhtırası okunduğu zaman 1 kişi ayağa kalktı. MHP’li Özcan Yeniçeri’nin “Niye kalkamıyorlar? Bu, Menderes’in hayaletimi?” sorusuna Yassıada’nın hayaleti! Siz, neler çektiler o adamlar biliyor musunuz Yassı ada’da? Bu şeyin getirdiği korkuları küçümsemeyin. Korku insani bir şey. Herkesten kahramanlık bekleyemezsiniz. Görüşmenin sonunda Demirel, vekillere “İkinci bir 5 saate varsanız yani ben varım” diye sordu.

Komisyon Başkanı AKP'li Nimet Baş ise “Varız, herkes var zannediyorum” dedi. Demirel de “Buraya geldiğinize pişman değilsiniz yani” diyerek espri yaptı. (SNK)
 
Habertürk
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com